مقالات

7

7 تاکتیک برای راه اندازی انجمن بازاریابی ارجاعی خود

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

اجرای استراتژی ارجاع برای افزایش معارفه و فروش دشوار است. در اینجا 7 تاکتیک به شما ارائه می شود تا در فروشگاه آنلاین خود پیاده سازی کنید.

 

1) ارائه خدمات استثنایی به مشتریان و ایجاد تجربه خرید:

هسته شناساندن هر محصولات بزرگ، ارائه خدمات استثنایی و ایجاد یک تجربه کلی جهت خرید برای مشتریان است. این مهمترین مسئله برای هر کمپین ارجاع می باشد.

برای شروع، جهت ارزیابی ایجاد یک تجربه خرید از فروشگاه خود، می بایست از دیدگاه مشتری بنگرید و از خود بپرسید چه محصولاتی ارزش معرفی به دوستان را دارند؟

 

2) توجه به تجزیه و تحلیل:

شما احتمالاً در حال شناساندن و دادن اطلاعات در مورد محصول خود هستید، در گوگل بخش آنالیزگری جهت شناسایی محصولاتی که مردم در سایت ها جهت خرید و معرفی به یکدیگر به آنها مراجعه می کنند و نام سایت های دیگری که با آنها جهت خرید کالا ارتباط برقرار می کنند، را به شما ارائه می دهد و می توانید با یک کلیک به انها دسترسی پیدا کنید. بر اساس این گزارش نه تنها لیست بازدید کنندگان سایت ها را بلکه مجموعه ای از مشتریان خود خواهید شناخت، تا به درک عمیق تری از نیازهای بازار در این وب سایت ها برسید.

 

با این دانش، شما می توانید بوسیله این سایت ها و با استفاده از برنامه های موجود در آن ها به اطلاعات میزان بازدید کنندگان و حتی اطلاعات بیشتری دستیابی پیدا کنید.

برای مثال، شما ممکن است به اطلاعات زیر دسترسی داشته باشید:

- نکات اشاره شده جهت پست های آینده

- پست مهمان وبلاگ

- برنامه ارجاع جهت اشتراک گذاری سود با آنها

 

3) ارائه محصولات خود و تجربه اشتراک گذاری محصول:

را ه های بسیاری جهت ارائه محصولات و ایجاد انگیزه جهت خرید در مشتریان وجود دارد. شما می بایست کلیه دستاوردهای خود را در این زمینه به کار آورید. در پست ها می بایست تلاشی استثنایی در مورد چگونگی ارائه محصول به مشتریان، توقعات آنها از شما و ارائه خدمات خاص به مشتری و در نظر گرفتن مواردی که باعث رسیدن مشتری به سود بیشتری می شود می تواند سهم بزرگی در فروش محصولات خود داشته باشید.

 

شما می توانید از بسته بندی خاصی برای محصولات خود استفاده کنید تا وقتی یک مشتری بسته بندی کالا را باز می کند عنوان برند تجاری شما را به راحتی ببیندو همچنین یک طرح بزرگ از تبلیغات محصول خود بر روی جعبه بسته بندی کالا در نظر بگیرید و همان طرح را در وبسایت ها و صفحات اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

انجمن تبلیغاتی شما می تواند کاری استثنایی جهت شگفت زدگی مشتری نسبت به طرح بسته بندی محصولاتتان انجام دهد، برای مثال می توانید از مشتریان بخواهید تا یک فیلم از باز کردن محصولات توسط خودشان در YouTube قرار دهند و با این روش انجمن شما یک نوع تبلیغات از بازاریابی ارجاعی ارائه می دهد.

 

Everlane یکی دیگر از مثال های بزرگ است که با استفاده از یک نوع بسته بندی محصولات خود برند تجاری خود را از این کانال بازاریابی ارائه داد. این شرکت محصولات خود را با کاغذ کرافت بسته بندی نمود و روی آن برچسبی با عنوان Everlane قرار داد و روی بسته عنوان " با تشکر از توجه شما" از مردم خواست تا عکسی از خرید خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

 

باید به این نکته توجه کنید که چگونه می توانید در یک مشتری این عامل نیاز را نسبت به خرید محصولات خود و به اشتراک گذاری آن با انام برند خود ایجاد کنید تا شرایط مراجعه به وبسایت ها را جهت خرید فراهم می آورد.

 

4) مراجعه آسان با برند تجاری جهت بازدیدکنندگان و مشتریان:

شما همیشه می بایست مطمئن باشید که شرایطی را جهت دسترسی آسان برای به اشتراک گذاری محصولات خود از طریق برند تجاری بسازید. راه های بسیاری جهت این کار وجود دارد. برای مثال شرکت MeUndies فروشنده لباس زیر با اضافه کردن گزینه فروش به منو اصلی وبسایت خود این عمل را انجام داد، شکی نیست ارجاع به دوستان پاسخ خوبی به این اقدام مهم بود.

 

پس از کلیک کردن منو فروش، مشتریان نیز به آسانی توسط ارسال پیام از توییتر و فیس بوک می توانند تبلیغات شما را به دیگران ارجاع دهند. چگونه می توان به سادگی اشتراک گذاری محصولات را برای افراد ممکن نمود؟ امکان دارد شما یک انجمن کوچک باشید اما با ارائه تاکتیک هایی می توانید تأثیر بزرگی در فروش محصولات خود توسط اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی در بازار بگذارید.

 

5) اجرای یک برنامه ارجاع:

گاهی اوقات افرادبا یک کلیک کردن به محصولاتی که می خواهند می رسند و ارائه یک خدمات رایگان جهت شناساندن محصولات تنها عاملی است که بازدید کننده و یا مشتری را به اشتراک گذاری برند تجاری شما با دوستان و اعضای خانواده خود وا می دارد.

 

برای مثال، بسیاری از برنامه های واقعا عملی در برنامه فروشگاه Shopify که می تواند در پیاده سازی سریع یک برنامه ارجاعی و ایجاد یک وفاداری بزرگ، به شما کمک کند. عبارتند از:

 

  • پاداش های ارجاع
  • خرید دوستان
  • وفاداری قابل توجه
  • اصل وفاداری: معرفی یک دوست
  • سفیر بودن
  • پیشتاز بودن
  • واسطه گری

 

6) توانایی در سرمایه گذاری:

توانایی های برجسته خود را در داشتن یک هدف جهت ارجاع یک ارتباط تجاری و فروش محصولات نشان دهید. پیدا کردن این توانایی کلیدی است جهت نزدیک شدن به بازار هدف شما.

بنابراین اگر شما طرح های بزرگی جهت ارائه محصولات خود و شناساندن آن به مشتریان را به طور وسیع ندارید، با این حال می توانید بر روی مشتریان کمتری تأثیر گذار باشید و سپس برای تأثری گذاری بر روی مخاطبان بیشتر شما برنامه ریزی داشته باشید. ما در این مقاله روش ایجاد پست تبلیغاتی را به شما ارائه دادیم ، شما می توانید این کار را به آسانی توسط یک وبلاگ نویس معروف و یا توسط پشتیبانان Instagram یا YouTub جهت ارسال مطالب حمایتی و یا با ایجاد بخش های نقد و بررسی، انجام دهید.

 

7) بررسی جهت شناساندن بیشتر:

مردم اصولاً به آنچه دیگر مشتریان در مورد شرکت شما می گویند بیشتر از تبلیغات شما اعتماد می کنند، پس مطمئن شوید از نقدهایی که مشتریان شما ازمحصولاتتان می کنند، و آنها را تشویق به تعریف از کالایتان کنید.

به عنوان مثال، جهت جستجو برند محصولات شرکت Beard Oil تری رانجر، میزان بررسی را 400 بار با امتیاز متوسط 4.7 از 5 را مشاهده می کنیم. پس متوجه می شوید که راه اندازی یک سایت مهم نیست بلکه میزان بازدید توسط مردم کمک بسیار زیادی در این زمینه خواهد بود. و از شما محافظت خواهد کرد.

 

نتیجه:

بازاریابی ارجاعی جزء قدرتمندترین و مهمترین روش بازاریابی برای هر کسب و کار است. پیاده سازی برخی از تاکتیک های عمومی می تواند به شما کمک کند جهت تشویق و تسهیل فرایند ارجاع که می تواند یک منبع اصلی از فروش جدیدترین محصولاتتان باشد.

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16000