مقالات

4

4 ابزار فوق العاده برای ایجاد محتوای تعاملی در 1 دقیقه!

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

اگر ما نگاهی اجمالی و سریع به گوی کریستالی جهت پیش بینی آینده بیندازیم متوجه می شویم که در بازاریابابی محتوا کمتر در مورد تأثیر کلمات صحبت شده و بیشتر در مورد تجارب ایجاد شده برای مشتریان اطلاعاتی ارائه شده است.

 

محتوای سنتی در اینترنت به آب بسته شده و فقط در مورد بروز احساسات می پردازد. جای اعتراف دارد که هر چند وقت پیش آمده که فقط با ایجاد تغییراتی در یک مقاله آن هم در عرض چند ثانیه توانستیم به یک روند جدید برسیم.

 

هر روز برند های جدید در حال ایجاد شدن هستند در این شرایط بر اساس این واقعیت ابزار های پرورشی جهت ایجاد تعامل بین شرکت ها و مخاطبان می بایست فعالیت خود را در زمینه جلسات پرسش و پاسخ، تماشای کلیپ یا جستجو در حالات و نظرات مشتری بیشتر کنند. و راه مناسبی جهت جلب توجه مخاطبان بیشتر بیابند. و این گونه افراد را به چالش بکشانند، به نظر می رسد این تنها راه باشد و بقیه گزینه ها بیهوده و وقت تلف کردن است.

اجازه دهید نگاهی به این ابزار محتوای تعاملی بیاندازیم که قول می دهیم برای تعامل با مخاطبان خود بهترین ابزار می باشند؛

 

1- Apester

محتوای تعاملی براساس یک سری آزمایشات و آزمون ها کاربران را همچون یک قلاب نگه می دارد. همچنین شما را قادر می سازد تا با ارائه محتوای بیشتری، تعداد بیشتری از مخاطبان را تشویق به شرکت و در نتیجه به اشتراک گذاشتن تبلیغات شما با دوستان نزدیک و اعضای خانواده شان شوند.

 

تصویر خبر

 

Apester ارائه دهنده برند های توانایی در ایجاد اخذ رای‌ دسته‌ جمعی‌، نظرسنجی، تست های شخصیت و آزمون های ویدئویی می باشد و می تواند این موارد را به جای مقالات قرار داد خواننده را با آن به چالش کشاند.

 

Apester انقلابی است همانند سفارشات قدیمی از روش داستان سرای آن هم با یک تجربه دیجیتالی، و به خوانندگان اجازه می دهد تا تصویری از محتوای ارائه شده داشته باشد. با این روش می توانید برند های خود را با مخاطبان هدف خود به تعامل بگذارید.

 

برای مثال شرکت AOL از مردم برای شرکت در مسابقه مقاله نویسی جهت ارائه ایده برای "پودر ادویه" جدید دعوت به عمل آورد. اما Apester یک سؤال را جایگزین این مقاله نمود. از کاربران خواسته شد در مسابقه «کدام ادویه مورد علاقه شما است؟» شرکت کنند، خوانندگان هم با کلیک بر روی گزینه مورد علاقه خود در این مسابقه شرکت کردند و برنامه به گونه ای راه اندازی شده بود که کاربران بعد از ارائه نظر بلافاصله از نتایج نظرسنجی مطلع می شدند و لینکی از مطالب مرتبط به آن را دریافت می کردند. به طور طبیعی، در این مسابقه تعداد زیادی شرکت نمودند و به دوستان خود نیز ارجاع دادند و در نهایت شرکت همان ادویه ای را که از همه بیشتر طرفدار داشت به بازار عرضه داشت.

 

کانال هوا شناسی میزبان توسط Apesterیک مسابقه ویدئویی با مضمون "مسابقه رانندگی به دورترین نقطه آب و هوایی" برگزاری نمود. شش درخواست جهت شرکت در مسابقه به کانال هواشناسی میزبان داده شد. و در نهایت جیم کانتور با شرکت در این مسابقه برنده شد و در نتیجه میزان مخاطبان کانال هواشناسی با این پیام که همه چیز با وضعیت آب و هوا در ارتباط است افزوده شد.

 

2- Zaption

در عصری که میزان مشارکت های ویدئویی مردمی بالاست می توان با اطمینان خاطر به Zaption جهت ارائه تبلیغات یک برند تجاری، فیلم های جذاب و فریبنده ساخت. این محیط قادر می سازد تا برند ها با اضافه نمودن عکس، متن، پرسش ها، و آزمون در هر ویدئو به طور تجربی به یادگیری درست کردن فیلمی مؤثر به صورت منفعل و تعاملی پرداخت.

 

 

اگر چه Zaptionدر درجه اول جهت استفاده مربیان و مدرسان ایجاد شد، اما کم کم برند ها با استفاده از محیط آن به ارزش های آن پی بردند و برای تحکیم تبلیغات خود و همچنین حفظ کامل و درک محتوای فایل های خود به ببیندگان به آن اطمینان کردند.

 

به عنوان مثال، Zaption یک ویدیو آموزشی برای فعال سازی پتانسیل فیلم سازی در مشتریان ارائه داد، در این ویدئو به توضیح ویژگی های کلیدی آن و چگونگی استفاده بیشتر از محیط آن پرداخت و در وسط فیلم متوقف شده و اضافه کرد: «یک مسابقه یا درخواست جهت اطمینان حاصل شدن از اینکه شما بینندگان آنچه را که دیدید و یا خواندید درک کرده اید؟» و سپس محیطی جهت برگزاری آزمون خود ایجاد می نماید و البته جهت آسان تر شدن کار بینندگان یادداشت هایی در یک سمت آن به کاربران ارائه می دهد.

 

3- WebyClip

فیلم ها همچنین می توانند به کاربران اجازه دهند تا در یک تجربه خرید برای شرکت نمایند. با WebyClip، بیننده می تواند با اقلام تعاملی آنها در یک ویدئو و خرید آن به یک سطح کاملا متفاوت دسترسی داشته باشد. با ارائه این سرویس در این ویدئو با عنوان اقلام، عبارت "محصول مرتبط" در لیستی در سمت راست صفحه باز می شود. کاربرای فقط لازم است بر روی نام محصول کلیک کنند و آنها به طور مستقیم وارد سایت فروشنده کالا وارد می شوند و امکان خرید در آنجا برایشان مهیا می شود. از ویژگی های این ابزار یک ضرورت برای تعامل با مشتریان بالقوه با بوجود آوردن تجربه شخصی و نوآورانه می باشد.

 

تصویر خبر

 

4- Mapme

کاربران با عضویت در گفتگو باMapme ، می توانند براساس یک نقشه به صورت اجتماعی تحت تأثیر قرار بگیرند. برند ها براساس علاقه خود نقشه ای ایجاد کنند و در آن با تعیین لیستی از Mapme آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. کاربران نیز با وارد کردن موقعیت خود بر روی نقشه می توانند مکان های پر ازدحام را بدست آورند.

 

تصویر خبر

 

به عنوان مثال، دولت شیلی با استفاده از این محیط به راه اندازی مسیری فعال در شیلی شد، و با استفاده از آن توانست گروهی از بذهکاران را که تحت تأثیر یک انجمن جنایتکار انگلیسی بودند فراخوانی کند و آنها نیز با ثبت مکانشان Mapme شناسایی شدند.

 

نتیجه گیری

با استفاده از محتوای تعاملی شما می توانید راه هایی جهت دسترسی به بخشی از مخاطبان وفادار خود ایجاد نمائید. این مقاله با عنوان این چهار ابزار فقط نگاهی اجمالی بر چگونگی تقویت روش های جذب مخاطبان و ایجاد تعامل بیشتر براساس برند تجاری خود پرداخته است.

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16005