مقالات

گوگل

گوگل چگونه درباره کیفیت محتوای وب سایت شما قضاوت می کند؟(قسمت دوم و پایانی)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

بسم الله الرحمن الرحیم


در قسمت اول این مقاله به این موضوع پرداختیم که گوگل چطور درباره محتوای با کیفیت قضاوت می کند و محتوای با کیفیت تا چه حد برای گوگل مهم است. در این مطلب ادامه قسمت اول را پیگیری کرده و به محتوای با کیفیت هم می پردازیم.


گوگل افرادی را استخدام کرده است که محتوای وب سایت ها را رصد کرده و محتوای با کیفیت را از بی کیفیت تمییز می دهند.

شاید کمتر کسی باشد که نداند گوگل بسیار زیاد بر روی محتوای با کیفیت تمرکز دارد ولی این را کمتر کسی می داند که گوگل ارتش نامرئی دارد برای رصد وب سایت های با محتوای ارزشمند و با کیفیت. برای مطالعه بیشتر در زمینه محتوای با کیفیت و بی کیفیت میتوانید این مقاله را که در مجله معتبر Forbes آمده است مطالعه نمایید. good quality and poor quality.

 

چرا گوگل مرتبا الگوریتم های خود را تغییر می دهد؟

تغییر مرتب الگوریتم های ارزش گذاری گوگل دلیل دیگری است بر این موضوع که گوگل بسیار بر روی محتوای با کیفیت کار می کند.

بر اساس همین الگوریتم ها هستند که یک وب سایت رنکینگ بالایی میگیرد و یک وب سایت رنکینگ پایینی میگیرد. این فرمول ها بسیار پیچیده و بزرگ هستند.
الگوریتم ها به موارد گوناگونی برای بررسی ارزش یک وب سایت میپردازند ولی مهمترین موردی که میتوان نام برد محتوای وب سایت است. پاندا نام الگوریتمی است که بیشتر بر روی محتوا متمرکز است.

الگوریتم پاندا در ماه فبریه سال 2011 ارائه شد. و بیشتر بر روی محتوای بی کیفیت تمرکز داشت. البته الگوریتم ها در طول مدت برقراری خود چندین بار آپدیت می شوند. خود الگوریتم پاندا تا به حال 27 آپدیت داشته است که شما میتوانید آپدیت ها و نکاتی که در مورد این الگوریتم وجود دارد را در این لینک مطالعه بفرمایید.( Panda updates)

فکر میکنم به اندازه کافی در مورد اهمیت محتوای با کیفیت از نظر گوگل صحبت کرده ایم. اما حالا چند نکته که به شما کمک می کند تا محتوای با کیفیت تولید کنید و مورد توجه گوگل قرار بگیرد را ذکر میکنم.

 

درقسمت پایینی چند نکته که با استفاده از آن می توانید محتوای با کیفیت تولید نمایید ذکر شده است.

مقالاتی بنویسید که در بالاترین سطح باشد. مقاله ای که توسط یک تازه کار نوشته شود نمیتواند از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

کاربر تجربه خوبی در خواندن مقاله بدست آورد. شما میتوانید با به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق خودتان یا دیگران تجربه ای به کاربر بیاموزید که گرانبها باشد.

مقاله طولانی بهتر است. هر چقدر مقاله ای که تولید کرده اید طولانی تر باشد بهتر است. گوگل به مقالات طولانی تر، ترتیب اثر بهتری می دهد و به عنوان مقالات با کیفیت تر شناسایی می کند. مثلا 800 کلمه.

ارتباط برقرار کردن با دیگر منابع مرتبط و معتبر. در مقالات خود سعی کنید حتما با مقالات دیگر ارتباط کنید. به این صورت که لینک هایی به مقالاتی که در این رابطه نوشته شده اند قرار دهید. حتی المقدور لینک ها را به وب سایت های پر بازدید و با رنکینگ بالاتر از وب سایت خودتان بدهید.

نوشتن مقالات در وب سایت های پر بازدید. شما میتوانید در وب سایت های پر بازدید مقالات خود را قرار دهید. و لینک وب سایت خودتان را در مقاله یا انتهای مقاله قرار دهید.

آسان در دسترس بودن بخش تماس با ما. وب سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند با شما در ارتباط باشد. همچنین باید وبسایت شما مانند یک شرکت فیزیکی دارای نشان، آرم، شماره تلفن، کدپستی و فکس باشد.

شاید مهمترین مورد همین باشد. منظم مقاله قرار دهید. مقالات شما باید به طور منظم و نو به نو در وبسایت قرار گیرد. کاربران باید بتوانند به طور منظم مقالات شما را مطالعه نمایند و هنگامی که برای مطالعه مقاله جدید به وب سایت شما می آیند مایوس بر نگردند.

کلمات کلیدی. کلمات کلیدی یا keyword هایی که قرار میدهید باید با مطالب صفحه همخوانی داشته باشد.

 

پایان قسمت دوم و پایانی
منبع: وب سایت نوین محتوا

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=15990