مقالات

گوگل

گوگل چگونه درباره کیفیت محتوای وب سایت شما قضاوت می کند؟(قسمت اول)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

محتوای با کیفیت چیزی است که گوگل تمام تکنولوژی و ابزارهای پر قدرت خود را به کار گرفته است تا آن را پیدا کند و به وب سایت هایی که این نوع محتوا ها را تولید می کنند رنکینگ بالا بدهد. در ادامه به این میپردازیم که چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم.

به نظر می رسد وقت آن رسیده است که روی ملاک های محتوای با کیفیت  تجدید نظر کنیم. شاید به خاطر این که تعداد زیادی از بازاریابان محتوا:

نمیدانند محتوای باکیفیت چیست.
بر روی ملاک هایی از کیفیت تمرکز می کنند که زیاد مهم نیستند.
نمیدانند چرا باید محتوای با کیفیت تولید کنند.
به طور کلی محتوایشان کیفیت لازم را ندارد.
امیدوارم در این مقاله بتوانم چندین راه کار برای تولید مقاله با کیفیت واقعی ارائه دهم.


از نظر گوگل چرا محتوای با کیفیت مهم است؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا محتوای با کیفیت مهم است ولی در این مقاله قصد داریم به اهمیت محتوای با کیفیت از منظر موتورهای جستجو و بالاخص گوگل بپردازیم. کیفیت محتوا از نظر گوگل بسیار مهم است و گوگل تمرکز بسیار زیادی روی این موضوع دارد و به نوعی کیفیت محتوای ما را پالایش می کند.

بازاریاب های محتوا رابطه ای توام با عشق و نفرت با گوگل دارند. نفرت به خاطر کنترل های بسیار زیادی که گوگل روی کیفیت محتوا دارد و عشق به خاطر این که، گوگل منابع گسترده اطلاعاتی را برای تولید محتوا در اختیار ایشان قرار می دهد. اجازه دهید ابتدا یک نگاه گسترده به مسائل مربوط به گوگل داشته باشیم و سپس به طور خاص به محتوا می پردازیم.


گوگل موتور جستوی اصلی در دنیاست.

هیچ یک از موتورهای جستجو به بزرگی  و قدرت گوگل نیستند. با اینکه موتورهای جستجوی بزرگی مانند YAHOO, AOL, BING وجود دارند اما هیچ یک قدرت رقابت با گوگل را ندارند و گوگل یکه تاز است. البته در زمان نگارش این مطلب خبرهایی در راس خبرگزارهای در مورد موتورهای جستجو وجود دارد که سهم بازار گوگل در حال کاهش است.

البته این خبر زیاد مهم نیست زیرا از این کاهش و افزایش های اندک بسیار به وجود می آیند و این آسیبی به سیطره گوگل نمی رساند. در تصویر پر بازدیدترین وب سایت ها در وب سایت الکسا را مشاهده می نمایید که گوگل در راس آن ها قرار دارد.گوگل بیشترین ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند.

خوب به خاطر این است که گوگل بزرگترین موتور جستجو در کل دنیاست ولی تنها این نیست. گوگل ابزار بسیار حرفه ای برای آنالیز وب سایت، در اختیار شما قرار می دهد. در تصویر زیر به آنالیز یک وب سایت برای مثال پرداخته شده، واین عکس به خوبی قدرت ارسال ترافیک گوگل را نسبت به دیگر رقبایش نشان می دهد.

 


البته در این مقاله مجال پرداختن به ابزارهای آنالیز وب سایت نیست و با یک جستجو در اینترنت به آن خواهید رسید.

گوگل تنها هنگامی به وب سایت شما رنکینگ می دهد، که محتوای با کیفیت داشته باشید.

بله گوگل بسیار بزرگ است و درصد بسیاری از ترافیک وب سایت شما از گوگل هدایت می شود. اما شما هنگامی که یک وب سایت درست می کنید ترافیک ندارید بلکه تنها هنگامی ترافیک از گوگل پیدا می کنید که محتوای با کیفیت داشته باشید. هیچ راه دیگری نیست.


اما دو سوال بسیار اساسی پیش می آید.

1.    از کجا بدانیم گوگل محتوای ارزشمند و با کیفیت می خواهد؟
2.     حال که دانستیم، چطور باید محتوای با کیفیت تولید کنیم؟

گوگل علاقه خود را به محتوای با کیفیت نشان داده است.

بهترین راه برای دانستن این که گوگل به محتوای باکیفیت تا چه حد علاقه مند است، پرسیدن از خود گوگل است. ابزار وب مستر گوگل (Google Webmaster) سرشار از اطلاعاتی است که بر تولید محتوای با کیفیت تاکید دارد. حتی گوگل یک کورس به این بخش اختصاص داده است.

در قسمت زیر یک لیست از کارهایی وجود دارند که شما برای داشتن یک وب سایت موردنظر گوگل نباید آن ها را انجام دهید.

 محتوای تولید شده به صورت خودکار
ایجاد صفحات با محتوای کم و و یا هیچ محتوای اصلی
ریدایرکت کردن صفحات با ترفند
متون و لینک های مخفی
صفحات ورودی
محتوای کم
کار کردن به عنوان همکار یا افیلیت(affiliate: وب سایت هایی که برای وب سایت های دیگر مشتری میفرستند) با محتوای کم و بدون توضیحات
کلیدواژه های بی ربط
ایجاد صفحات با فایل های مخرب یا نصب ویروس ها، تروجان ها و بدافزارها
ارسال کوئری های خودکار به گوگل(اسپم)

در لینک روبرو میتوانید راه های ساختن یک وب سایت مورد نظر گوگل از زبان خود گوگل را ببینید. اینجا

اما ارائه اطلاعات ارزشمند و باکیفیت در صفحات وب سایتتان به خصوص صفحه اصلی وب سایت بسیار بسیار مهم است. این عمل باعث می شود بازدیدکنندگان و مدیران وب سایت ها به سایت شما لینک بدهند.

اطلاعات سایت شما باید مفید و غنی باشد. به گونه ای که کاربر بتواند چیزی را که در جستجوی آن به سایت شما آمده را پیدا کند. درباره کلماتی که کاربران با جستجوی آنها به وب سایت شما می آیند نیز فکر کنید و به این آمدن بازدید کنندگان احترام قائل باشید و مطالب مفید و در شان آنها قرار دهید.


پایان قسمت اول
منبع: وب سایت نوین محتوا

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=15989