مقالات

چگونه

چگونه با تولید محتوا وبسایت پربازدید می‌شود؟

۱۳۹۶-۰۵-۱۲ / ۱۸:۲۶

با بروزرسانی مداوم محتوایی، بدون هیچ ترفندی و از طریق بسیار اصولی و دائمی، وبسایت و شبکه اجتماعی شما پربازدید می‌شود،

. وقتی بازدید بالا برود فروش اتفاق می‌افتد، خدمات و کسب و کار معروف می‌شود، درآمدزایی می‌شود و در کل به هرآنچه در نت می‌خواهید می‌رسید

اما سوال اینجاست که چطور اینکار انجام می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال، باید واقف بود که از چه طرقی کاربر به وبسایت وارد می‌شود و مبادی ورود کاربر به یک سایت یا شبکه اجتماعی چیست؟

وبسایت:

 کاربران تنها از سه طریق به وبسایت وارد می‌شوند:

1 .از طریق موتورهای جستجوگر مانند گوگل و یاهو

موتورهای جستجوگر دارای ربات‌هایی هستند که با توجه به دستورات نوشته شده در نقشه سایت شما، در زمان‌های معینی به وبسایت شما آمده، لینک ها را پیمایش می‌کنند و محتوای درون آن صفحات را در بانک اطلاعاتی خود ثبت می‌کنند. سپس وقتی کاربری در گوگل عبارتی را جستجو می‌کند الگوریتم‌های پیشرفته موتورهای جستجو، وبسایت هایی که دارای این عبارت هستند را لیست می‌کنند، اما این لیست کردن وبسایت ها به اولویت‌های زیادی بستگی دارد که در این مجال نمی‌گنجد.

2. از طریق وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی دیگر که لینک وبسایت شما در آن است.

وبسایت ها از طرق مختلف لینک وبسایت شما را در وبسایت خود قرار می‌دهند که معروف‌ترین این راه‌ها این است که یا با پرداخت پول به صاحب آن وبسایت، تبلیغ خود را در آنجا قرار دهید و یا مقاله ای بنویسید که آن وبسایت، لینک وبسایت شما را در پایان مقاله قرار دهد.

3.از طریق وارد کردن مستقیم آدرس وبسایت، در مرورگر

در این مورد بازدیدکننده آدرس وبسایت شما را دارد و مستقیما در آدرس بار وارد می‌کند.

حال که فهمیدیم کاربران از چه طریقی می‌توانند وارد وبسایت شوند، می‌توانیم روی قسمتی که سود بیشتر و هزینه کمتری دارد سرمایه گذاری کنیم. تلفن را بردارید و شماره قسمت تبلیغات یکی از وبسایت هایی که دارای رنک الکسای معمولی است بگیرید. وقتی قیمت را می‌پرسید تا چند دقیقه در شوک به سر می‌برید. برای 1 ماه 5 میلیون تومان با آفر ویژه 4 میلیون تومان. اگر پرداخت می‌کردیم و جواب می‌گرفتیم مشکلی نبود ولی مشکل اینجاست که این تبلیغات مقطعی هستند، مثلا برای یک ماه یا دو ماه اما این تبلیغات نمی‌تواند همیشگی باشد. گدشته از این اگر با این تبلیغات بازدیدکننده وارد وبسایت شد چه برنامه ای برای نگه داشتن کاربر در وبسایت باید داشته باشیم و کاربر برای اولین و آخرین بار به وبسایت نیاید.

 اما راه دیگری هم وجود دارد. با هزینه بسیار کمتر ولی با صرف وقت بیشتر می‌توان راه معقولانه تر و اصولی تری پیش گرفت و نه برای یک بار بلکه برای همیشه وبسایت پربازدیدی داشت.

چگونه؟

شما اگر خودتان را جای بازدیدکننده یا خریداری بگذارید که به خاطر خدمات شما و یا خرید محصولات شما به وبسایت می‌آید بسیار راحت می‌توانید بسیاری از کلیدها را پیدا کنید. اگر به مبادی ورود کاربر به وبسایت که در بالا شرح دادیم توجه کنید، متوجه این امر خواهید شد موتورهای جستجو و به طورخاص، گوگل، بیش‌ترین، بهترین و ارزان‌ترین مبدا ورود یک کاربر به یک وبسایت است. پس جواب سوال مشخص شد. بیشتر خریداران یک محصول، برای پیدا کردن فروشگاهی که محصول مورد نظر را دارا است در گوگل جستجو می‌کنند. مثلا شخصی می‌خواهد یک گل کاکتوس زینتی را به صورت اینترنتی خریداری کند و یا دنبال یک شرکت خدمات نظافتی است. اولین کاری که می‌کند در گوگل عبارت مورد نظر را جستجو می‌کند. بنابراین اگر بتوانیم کاری کنیم که در تمامی جستجوهای گوگل که مربوط به ما است، در لیست اول قرار بگیریم، وبسایت خود را می‌توانیم از نظر جذب بازدیدکننده بیمه کنیم.

چگونه در جستجوی گوگل اول باشیم؟

اول بودن در جستجوی گوگل اگر به صورت اصولی انجام شود کاری زمانبر است و اینگونه نیست که شما در عرض یک ماه در وبسایت خود کاری انجام دهید و در جستجوی گوگل اول شوید. در حال حاضر شرکت‌هایی هستند که به صورت تضمینی شما را در عرض یک ماه و با هزینه سنگین، در صفحه اول گوگل قرار می‌دهند. اما این کار عیوبی دارد. 1. بعضا این شرکت‌ها از ترفندهایی استفاده می‌کنند تا ربات‌های گوگل را فریب دهند و وبسایت شما را به عنوان وبسایت اول معرفی کنند. 2. بر فرض این که بدون هیچ ترفندی وبسایت شما در عرض یک ماه یا کمتر در صفحه اول گوگل بالا بیاید. اما بعد از یک ماه چه اتفاقی می‌افتد؟ دوباره بعد از گذشت چند هفته، وبسایت شما به قعر گوگل می‌افتد و دوباره روزازنو روزی ازنو.

اما کار اصولی که شاید مقداری زمانبر هم باشد این است. شما باید روی تولید محتوا برای وبسایت خود سرمایه‌گذاری کنید. به طور شفاف، باید محتوای دسته اول و با کیفیت و به طور مداوم در حیطه کاری خود تولید کنید تا وقتی ربات‌های گوگل، محتوای شما را ثبت کردند و دوباره به وبسایت شما برگشتند محتوای جدیدتری ثبت کنند و بدین ترتیب وبسایت شما برای همیشه در صفحه اول گوگل باقی خواهد ماند و بعد از گذشت یکسال و بیشتر هم از رتبه شما در گوگل کاسته نخواهد شد بلکه به دلیل به‌روزرسانی مداوم وبسایت با محتوای با کیفیت بر رتبه شما افزوده نیز خواهد شد.

چگونه محتوا تولید کنیم؟ چه محتوایی تولید کنیم؟

برای این که بخواهید متوجه شوید کار تولید محتوا سخت یا آسان است، ابتدا ساعت را نگاه کنید سپس یک قلم بردارید و مقاله ای درباره یک موضوع بنویسید. مقاله‌ای که نوشتید را ویراستاری کنید و از نظر املایی و مفهومی آماده کنید. سپس آن را تایپ کنید و تصاویر مربوط به مقاله را پیدا کرده و مقاله را در وبسایت آپلود کنید. حالا ساعت را نگاه کنید ببینید چقدر زمان گذشته است؟

راه دیگر این است که مقاله ای از یک وبسایت خارجی پیدا کنید و آن را به شرکت‌های دارالترجمه بدهید تا ترجمه کنند. اما قبل از آن وقتی قیمت‌ها را ببینید، کلا بی خیال می‌شوید!!

راه دیگر این است که یک کارمند برای درج مقالات خود استخدام کنید. اما وقتی به حقوق یک کارمند که زبان انگلیسی بلد باشد و به کار ترجمه، کامپیوتر و اصول نگارش مقالات آشنا باشد فکر کنید، متوجه می‌شوید که بدون بیمه و مزایا حداقل ماهی 800000 تومان برای آن شخص باید در نظر بگیرید. حالا اگر کارمند بعد از یک ماه قصد تغییر شغل داشته باشد که ...

راه دیگر این است که از وبسایت های دیگر مقالات را کپی کنید و در وبسایت خود قرار دهید. اما دیگر از گوگل توقع ثبت وبسایت در صفحه اول گوگل را نداشته باشید. گوگل در آخرین الگوریتم خود توجه بسیار زیادی به محتوای دسته اول و با کیفیت نموده است و با مقالات و محتوای کپی وبسایت را جریمه می‌کند. گذشته از آن وقتی وبسایت شما مقالات کپی ارائه کند نزد بازدیدکنندگان اعتباری نخواهید داشت.

ما در پروژه پروازبامحتوا برای شما امکان استفاده از سرویس رایگان خبری را فراهم نمودیم. با استفاده از این سرویس در وبسایت خود میتوانید جدیدترین اخبار و مطالب را در وبسایت خودتان نمایش دهید.راهنما

اما اگر تمایل دارید برای شما مطالب تخصصی و یکتا با هزینه مناسب تولید شود میتوانید آن را در بخش کاربری به راحتی سفارش دهید

خدماتی که در این زمینه، پروژه پرواز با محتوا به وبسایت ها اراده می‌دهد: تولید مقالات و اخبار دسته اول، مقالات و اخبار ویرایش شده، اینفوگرافی و ویدئو به ارزان‌ترین قیمت و آسان‌ترین روش خواهد بود. روش کاری اینگونه است که شما وارد سیستم می‌شوید، خدمات مورد نظر را انتخاب می‌کنید و سپس کدی که سیستم به شما می‌دهد در وبسایت خود قرار می‌دهید. همین. وبسایت شما طبق روالی که خودتان در نظر می‌گیرید به روزرسانی می‌شود و اخبار و مقالات در صفحات وبسایت شما از طریق وبسایت ما بارگذاری می‌شود.

 

شبکه‌های اجتماعی:

داستان شبکه‌های اجتماعی بسیار متفاوت از وبسایت است. در بعضی موارد جدا از وبسایت است، در بعضی موارد مکمل وبسایت است و در بعضی موارد هم، بهتر از وبسایت است.

اما مسائل بازاریابی محتوای شبکه‌های اجتماعی به پیچیدگی وبسایت نیست. اگر شما اینستاگرام را در نظر بگیرید. کاربر با یک جستجوی ساده می‌تواند شما را پیدا کند و احتیاج به بررسی ورود بازدیدکننده نیست. در شبکه‌های اجتماعی حرف اول و آخر را به‌روزرسانی مداوم با محتوای با کیفیت میزند. چنانچه شما در روز چهار به‌روزرسانی با محتوای با کیفیت برای حساب خود داشته باشید، روز به روز بر فالوورهای شما افزوده می‌شود.

اما تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی نیز کاری زمانبر است و احتیاج به تخصص دارد.

خدماتی که پروژه پرواز با محتوا به صاحبان اکانت در شبکه‌های اجتماعی می‌دهد تولید تصویرمتن، اینفوگرافی و ویدئو است.

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=1006