مقالات

چرا

چرا باید بازاریابان به دنبال یک استراتژیست در محتوای بازاریابی باشند؟ (بخش دوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در بخش قبل خواندید که اگر بخواهید یک استراتژیست محتوا برای تیم بازاریابی خود استخدام کنید باید چه فردی را با چه ویژگی هایی انتخاب نمائید؟ در این زمینه مواردی را ذکر نمودیم که از ویژگی های یک استراتژیست محتوا می باشد، این موارد شامل:

- به دنبال متفکرین باشید

- شناسایی افراد تاثیرگذار

- مواردی که باید از نامزد های شغل استراتژیست محتوا بپرسید

- شکار متفکران بزرگ

 

به شبکه خود بروید:

شما نیاز به یک استراتژیست محتوا دارید که می تواند نقاط قوت خود را تکمیل نماید به طوری که شما می توانید هر دو مسئولیت ایجاد سرمقاله و موارد فنی محتوای آن را به او بسپارید، به کسی که از سیستم درست و روش مناسب برای تحویل چند وظیفه و بقیه موارد اطلاعات دارد.

 

اگر شما بنا بر خواسته های تحریریه از نام تجاری، پیام های ویژه و کانال های عمومی بازاریابی استفاده می کنید، شما کسی را می خواهید که بتواند بهترین شیوه برای تولید، ساختار و معنا شناسی مورد نظرتان درک نماید. پیدا کردن این افراد آسان نیست چرا که آنها با تقاضاهای بسیاری جهت همکاری مواجه هستند. شبکه بهترین راه برای تعیین این مسائل شما می باشد و می داند و می تواند با یک روش خوب این کار را برای شما انجام دهد.

 

برای انتخاب سازندگان محتوا برجسته به زمینه کاری آن ها نگاه کنید:

مدیران موجود خوب می توانند استراتژیست محتوای شگفت انگیزی باشند. در اکثر موارد، بهترین استراتژیست دارای سابقه ساخت محتوای بسیار جذاب است. اگر شما می توانید فردی را با بسیاری از تجربه های ایجاد محتوا در این زمینه پیدا کنید حتی اگر آن ها به عنوان بازاریابان محتوا یا استراتژیست محتوای هرگز فعالیتی نداشته اند، متوجه خواهید شد که چگونه بهترین راه برای رسیدن به مخاطبان خود را به طور سیستماتیک در طول زمان انتخاب نموده اید: آن ها تقریبا به طور قطع می توانند شما را به آنچه که نیاز دارید به عنوان یک استراتژیست محتوا برسانند.

 

یافتن افرادی که احساس همدردی با شما داشته باشند:

به دنبال افرادی باشید که یک استراتژی را ارائه دهند که شما بتوانید آن را اجرا کنید نه این که فقط از رویاها سخن بگویند. اگر شما یک اشاره از خصوصیات آن ها می خواهید، آن ها کسانی هستند که عادت به خوردن یک فنجان چای و راه رفتن زیاد دارند.

 

این افراد ممکن است توانایی های خود را جهت رشد بیشتر و برنده شدن جوایز به کار برند تا این که توانایی های خود را جهت اجرای یک استراتژی اندازه گیری نمایند. شما نیاز به همچنین شریکی که دارای احساس همدردی با شما است دارید و تنها از این که شما برنده می شوید، خشنود است.

 

کشف افرادی که به طور مداوم در حال یاد گیری هستند:

یک استراتژیست محتوای بزرگ همانند یک آفتاب پرست است که به سرعت می تواند به یکی از کارشناسان در هر صنعت تبدیل شود. آنچه مهم است این است که یک استراتژیست محتوا هنر و صنعت را همیشه در آغوش خود کشد.

بپرسید چگونه استراتژیست محتوا به تیم در انجام موارد زیر کمک می نماید:

- با جلب توجه مخاطبان

- با تبدیل نمودن توجه به ارزش

- با تعریف اهداف کسب و کار و قابل دسترس نمودن آن ها

- با ایجاد تاکتیک جهت رسیدن به آن اهداف

- با قرار دادن آخرین تغییرات در کنار هم در رشته کاری خود

و در آخر یک استراتژیست خوب هرگز جهت یادگیری مطالب جدید متوقف نمی شود.

 

انتخاب برای مهارت های مورد نیاز: سرمقاله و یا ساختار محتوا:

ما بارها تمایز بین یک استراتژیست محتوای سرمقاله و یک استراتژیست محتوای ساختاری (که همچنین به عنوان استراتژیست محتوای جلویی و پایانی شناخته شده اند) را بیان نمودیم.

 

البته، هر استراتژیست محتوایی دارای مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت ها است، اما باید بدانیم که مهارت های افراد بر اثر گذشت زمان بارها از حالت مناسب به مهارت های دور انداختنی تبدیل خواهد شد:

 

- استراتژیست محتوای سرمقاله ممکن است یک پس زمینه در کپی رایت کردن اطلاعات داشته باشد، دارای تجارب روزنامه نگاری، و یا استراتژی برند تجاری باشد. این افراد ممکن است در لحن تعریف و ارائه پیام برای سایت متفاوت باشند، شاید حتی به عنوان یک ویرایشگر مدیریت به تیم کمک کنند.

 

- استراتژیست محتوای ساختار ممکن است یک پس زمینه در علوم کتابداری، معماری اطلاعات و یا مدل سازی داده ها داشته باشد. این افراد ممکن است در برنامه ریزی اجرای یک سیستم مدیریت محتوا به تیم کمک کنند و یا تعریف خاصی از محتوای سازمان یافته، ابر داده ها، و طبقه بندی اطلاعات داشته باشند.

 

به جای این که به سادگی شروع به همکاری با کسی که به عنوان استراتژیست محتوا، برای اولین بار معرفی می شود داشته باشید، می‌توانید با افراد شاغل خود که دارای زیر مجموعه ای از مهارت هایی هستند که شما نیاز دارید، به همکاری بپردازید و بدانید هر استراتژیست محتوای بزرگ در محل کار هر دو شغل ایجاد محتوای سرمقاله و ساختار محتوا را بر عهده دارد.

 

انتخاب برنامه ریزانی که دارای نگاه واقع بینانه هستند:

در حالی که استراتژیست محتوا باید ایده های بزرگ داشته باشد، آن ها نیز باید به اندازه کافی عشق برای ایجاد جزئیات یک نقشه راه واقع بینانه برای اجرای روند داشته باشند.

 

از منتخبین این سوالات را بپرسید:

- چگونه شما یک پست وبلاگ را برای موتور های جستجو در سال 2016 بهینه سازی می نمائید؟ (هر کسی که اشاره به کلمات کلیدی را بهترین شیوه دانست، گزینه مناسبی نخواهد بود).

- چرا سرمایه گذاری توسط برند های تجاری در بازاریابی محتوا نقش مهم دارد؟ چرا کاربران پذیرای محتوای شرکت های بزرگ هستند؟

- روند شما برای ایجاد یک استراتژی چیست؟

- شما چگونه می توانید در تعیین آن چه شما به عنوان منابع موجود می دانید، دست یابید؟

- چگونه شما افرادی را جهت توسعه محتوا انتخاب می نمائید؟

 

برگزیدن افرادی با کششی فراتر از تحویل استراتژی:

در حالی که توانایی برای ایجاد یک استراتژی محتوا موثر – به عنوان نتیجه نهایی - مهم است، اما کافی نیست. از یک استراتژیست محتوا بپرسید:

- شما چگونه می توانید در تعیین آن چه نیاز به انجام به عنوان بهترین روش برای نزدیک شدن به یک پروژه دارید، عمل نمائید؟

- چه مراحلی را شما در هنگام ساخت یک استراتژی محتوا دنبال می کنید؟

- برخی از تجربه های به یاد ماندنی که شما در هر دو پروژه موفق و ناموفق به دست آوردید چه هستند؟

- چگونه می توانیم بهترین همکاری را با هم برای رسیدن به موفقیت داشته باشیم؟

 

یافتن افرادی که افکار نوآورانه دارند:

استراتژیست محتوای بزرگ بر تجربه مشتری تمرکز می کند. آن ها نیازهای کاربران را شناسایی می کنند، به طوری که آ نها می توانند پیام های سمت راست را ایجاد نمایند و آن ها را با مهندسان محتوا جهت ایجاد کار فنی در تهیه محتوایی پر مغذ، پویا، و جهت تحویل در هر جا و در هر زمان، در میان می گذارند.

 

از استراتژیست محتوا بپرسید: چگونه کار با محتوا را تعریف می کنند؟

اگر فکر آن ها در مورد برند تجاری، ارسال پیام و شخصیت ها بوده، متمرکز با افکار شما بوده و اهداف تان را درک می کنند.

 

اگر آن ها در مورد مدل های محتوا، محتوای هوشمند و ویژگی های محتوا صحبت می کنند، اهداف شما را درک نکرده (در جهت مخالف) و دارای تمرکز به نکاتی متفاوت از نظر شما هستند.

 

بهترین استراتژیست محتوای کسی است که بتواند پیوستگی موجود در بین محتوای استراتژی، بازاریابی و مهندسی محتوا را درک کند و بداند که چگونه آن ها را در جهان ادغام نماید. آن ها بر اهمیت کار در سراسر بخش ها و ادارات برای ارائه یک تجربه جهت داشتن مشتری خوب واقف هستند.

 

برای آن دسته از داوطلبانی که از دیدن پتانسیل موجود در محتوای دارایی های دیجیتال هیجان زده اند، پیدا کردن کسی که به دنبال راه های خلاقانه جدید برای کشف، ایجاد، هدفگذاری، توزیع و ارائه ارزش با محتوای مناسب است، کار دشواری نیست.

 

کشف افرادی که در خارج از کار نیز ایجاد محتوا می نمایند:

اول، مطمئن شوید که شما و مصاحبه شوندگان خود بر روی آنچه که یک استراتژیست محتوا می بایست انجام دهد، توافق دارید. سپس، برای کسی که دارای طیف وسیعی از وظایفی است که مورد نیاز جهت برنامه ریزی، اجرا، اندازه گیری، بهینه سازی و مدیریت محتوا در سراسر کانال های چندگانه می باشد، داشتن درک مناسب از شرایط لازم است.

 

افرادی که در خارج از محتوا کار جهت ایجاد شرایط لازم مشغول می باشند می بایست به آن ها این فرصت را داد تا با آزمایش ایده ها و تکنیک ها اقدامی را انجام دهند که به نفع شرکت باشد. همچنین سطحی را از روی کنجکاوی و ابتکار برگزینند که برای نقش مورد نیازتان لازم باشد.

 

در حال حاضر، این مسئله را به یک زمان دشوار برای جذب استعداد ایجاد نموده اند، به همین دلیل بسیاری از مردم در حال اضافه کردن یک "استراتژیست محتوا" و "نویسنده محتوا" به مجموعه پروفایل لینکداین خود می باشند. داشتن ارتباط خوب با محل برای شروع لازم است، تا زمانی که شما سوالات درستی را بپرسید، افراد بهتری را می توانید انتخاب نمائید تا افرادی را فقط با استفاده از کلمات کلیدی فیلتر کنید.

 

از داوطلبین بخواهید به شما نمونه هایی از کار استراتژی محتوای خود را نشان دهند و همچنین از آن ها بخواهید به شما ابزار مورد استفاده برای مدیریت برنامه های استراتژی محتوای خود را نشان دهند.

 

به دنبال کسی باشید که بازاریابی را درک کند:

بازاریابان باید به دنبال استراتژیست محتوایی که دارای این سه صفت کلیدی (البته جدا از مهارت های استراتژی ثابت باشند) هستند، باشند:

- شخص مورد نظر قدردان بازاریابی است. شما به کسی که می فهمد و قدردان حضور در نقش یک بازاریاب در سازمان و یا به عنوان رابط بازاریابی با توابع دیگر، مانند فروشنده و ارائه دهنده خدمات مشتری است، نیاز دارید. این بخش از جدول برای ارائه پایدار، تجارب محتوای مقیاس پذیر که در خدمت بر طرف سازی کل نیازهای مشتری است، ایجاد شده است.

- این مفهوم را دریافت کند که بازاریابی محتوا فقط ایجاد یک نوع محتوای بازاریابی است. گاهی اوقات یک شرکت نیاز دارد در مورد خود صحبت کند. در نتیجه همه نوع محتوا باید به همان صورت استراتژی هسته ای محتوا، شامل پیام، همان تن صدا، رویکرد فراگیر، همان برنامه ریزی محتوا، تولید، گردش کار، و حکومت پایبند باشد.

- آنچه را که برای تولید محتوای خوب لازم است، بداند. به عنوان یک بازاریاب به شما توسط آنچه شما تولید می کنید، یاری رساند نه با آنچه شما به عنوان یک برنامه کاری برای او در نظر گرفته اید. یک استراتژیست محتوا باید به شما کمک کند فاصله بین برنامه ریزی و تولید را توسط یک پل وصل نماید. تنها استراتژیی (شامل هر نوع، از استراتژی محتوا) را مطرح نماید که به خوبی به عنوان توانایی یک سازمان برای اجرای آن اندیشیده شود.

 

جستجو برای کسی که از بازاریابی بیشتر می فهمد:

یک استراتژیست محتوا نیاز به درک بازاریابی و ارزش بازاریابی محتوا دارد، اما فراتر از آن، یک استراتژیست محتوا برای حمایت از تیم بازاریابی خود نیاز به مهارت های اضافی در این حوزه ها هم دارد:

 

- مدیریت تحریریه: شما چگونه می توانید یک تیم را وادار به ایجاد، مدیریت، و ارائه چیزهای درستی نمایید، که زمانی مورد نیاز تان است؟

- سازه های محتوا و فرا داده: چگونه باید شکل محتوا، برچسب، و مدل آن را به طوری که برای تمام کانال های مورد نظرتان مهیا و برای همه افراد سازگار است، با نقاط تماس مشترک، و دارای سناریو هایی با فرمت مشخص و مطابق با مخاطبان خود طرحریزی نماید؟

- فناوری: چگونه با پایه های فنی کار می کنید؟ این مسئله فقط در مورد تکنولوژی نیست، اما تکنولوژی می تواند شما را ثابت نگه داید و یا راه های جدیدی را ایجاد نمایند.

 

نتیجه گیری:

چه باید بازاریابان به دنبال یک استراتژیست محتوا باشند؟ استراتژیست محتوا مثل یه تخیل پرداز است. کسی که تاثیر گذار باشد و یک متفکر بزرگ است، این فرد خالق محتوای انگیزه ای، تلقینی و یک یادگیرنده مادام العمر است. او یک برنامه ریز واقع بین است و سالک راه نوآوری است. یک متفکر استراتژیک است که قدردان بازاریابی است.

 

چگونه چنین فردی را می توانید پیدا کنید؟ شما با جستجو در نهاد شبکه خود، با جمع آوری نامزد های این شغل و با پرسیدن سوالات مناسب این کار را می توانید انجام دهید. بسیاری از سوالات مطرح شده برای نامزد ها با مرتب سازی بر اساس نیاز شما به سه گروه تقسیم می شود، چیزی شبیه به این سوالات:

 

- اهداف و ضوابط:

1. چگونه می توانید یک تجربه محتوای استثنایی را تعریف کنید؟

2. چگونه می توانید به تیم در تعیین اهداف مشتریان و مشتریان بالقوه کمک کنید؟

3. چگونه می توانید به تیم در ایجاد محتوایی مطابق با طرح رسیدن به اهداف شرکت کمک نمائید؟

 

- اهداف کسب و کار:

1. چگونه می توانید به تیم در ایجاد محتوا در تعریف اهداف کسب و کار قابل دسترسی کمک کنید؟

2. چگونه می توانید استراتژی های خود را جهت کمک به دستیابی به این اهداف برنامه ریزی نمائید؟

3. چگونه چه چیزی را اهداف کسب و کار می دانید؟

 

- استراتژیست مناسب با مطالب تیم خود:

1. آیا شما در درجه اول یک استراتژیست جلویی می خواهید باشید یا یک استراتژیست پایانی؟

2. روند کاری شما برای ایجاد یک استراتژی محتوا چیست؟

3. شما چه تخصصی در تیم بازاریابی دارید که به طور معمول بقیه اعضاء فاقد آن تخصص هستند؟

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16040