مقالات

چرا

چرا باید بازاریابان به دنبال یک استراتژیست در محتوای بازاریابی باشند؟ (بخش اول)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در یک روز کاری، رئیس برای کمک به تیم بازاریابی از شما ارائه پیشنهاد می خواهد، نیاز دارد تا یک استراتژیست محتوا را استخدام کند. چه قدر عالی!

 

شما باید دارای چه مهارتی باشید تا به عنوان یک استراتژیست محتوا در نظر گرفته شوید؟ پرسش های خوبی که باید درخواست کنید، چه هستند؟ از کجا و چگونه می توانید به کمک اعضا، بهترین روش را پیدا کنید؟

در اینجا چند توصیه از برخی از کارشناسان شرکت کننده در کنفرانس محتوای هوشمند سال 2016 را که در سخنرانی خود بیان نمودند، برای شما می آوریم.

 

به دنبال متفکرین باشید:

چه چیزی باید به شما برای انتخاب یک استراتژیست محتوا کمک کند؟ این مسئله بستگی به نیاز شما دارد. در هنگام انتخاب استراتژیست محتوا همه برابرند. برخی در جنبه های تحریریه محتوا (نوشتن، ارائه پیام، تن صدا) تخصص دارند، در حالی که دیگران در طراحی آرایش محتوا و مهندسی محتوای تخصص دارند (مطمئن شوید مسیر مطالب خود را سبک بار برگزینید تا از جهت عبور از سیستم پر پیچ و خم برای رسیدن به مقصد خود به مشکل برنخورید.

 

مهم ترین مورد این است، فرد مورد نظر توانایی تدبیر در ارائه کمک به شما در استراتژی مورد نیازتان را داشته باشد. با کمک نرم افزار استراتژی می‌توانید برای پروژه مورد نظر برنامه ریزی لازم را نمائید.

این که شما چه در حال رفتن به محل کار باشید یا در حال اجرای کار خود. استراتژی شما باید شامل یک چشم انداز برای آینده، اهدافی برای رسیدن به آن و طرح یک برنامه حمله جهت اجرای کار باشید.

 

شناسایی افراد تاثیرگذار:

اول، نگاهی به میزان تجربه و مهارت در ایجاد محتوا - بازاریابی، فنی، آموزشی، یا هر نوع محتوا دیگر – که برای مردم دارد بیاندازید و پس از آن توجه کنید تا برای طراحی و مهندسی مهارت های مورد نظر، تجربه کافی را داشته باشد.

 

در اولین نگاه در صفوف خود نیاز شرکت خود را در نظر بگیرید: یک استراتژیست محتوا و یا معماران اطلاعات اصولا در حال کار از روی تجربه بر زیرساخت محتوای مقابل اجرا به کمک فن آوری هستند (مانند سیستم های مدیریت محتوا).

 

شما همچنین ممکن است با به کارگیری مشاور استراتژی محتوا و یا مشاور شرکت که می تواند به شما کمک کند انتخاب کنید که چه کسی را استخدام کنید. مدل شرح شغل خود را در موارد کار در شرکت های دیگر در استراتژی محتوا و معماری اطلاعات مطالعه نمائید.

 

بعد از این که شما برخی از نامزد ها را شناسایی کرده اید، با غربال کردن از کسانی که انتخاب نمودید می توانید به هر دو صورت انتزاعی و تحلیلی آن دو را از نظر ذهنی بیازمائید که کدام یک حل کننده مشکل بسیار عالی می باشند سپس با ریشه یابی مشکل و با درک اهداف و نیازهای که دارای نقش های دیگر در یک تیم بین رشته های متفاوت است بتواند همه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

استراتژیست محتوا نیاز به بسیج نمودن تیم و پیاده سازی یک چشم انداز دارد، به طوری که آنها نه تنها نیاز به چشم انداز بلکه ارتباط دادن آن به فروش محصول و ایجاد اشتیاق در مشتریان دارد.

 

از نامزد های شغل استراتژیست محتوا بپرسید:

- یک تجربه بازاریابی محتوای استثنایی چیست؟

- چه ورودی برای شما در هر نقطه عطف مورد نیاز شما است: محتوا، شخص، مکان، زمان؟

- چگونه می توانند یک استراتژی محتوا را توسعه دهند اگر شما هیچ استراتژی برای فروش محصول نداشته باشید و یا هیچ اطلاعاتی در مورد بازار و یا هیچ اطلاعاتی در مورد کاربران، برای ورود به بازار فروش؟

- چگونه شما استراتژی محتوا را با کمک تجارب محتوایی که جهت دستیابی به بازاریابی و یا اهداف فروش (درآمد، حمایت از مشتری، و غیره) نیاز است، را خلق می کنید؟

- چگونه شما متوجه می شوید که جهت دستیابی به این اهداف به شما کمک کرده است؟

- چگونه می تواند با شما همکاری کند؟

 

شکار متفکران بزرگ:

یافتن یک متفکر بزرگ، کسی که توانایی های زیر را در بر داشته باشد:

- درک همه اشکال تولید محتوا، توزیع، و ارتباط آن ها با هم را داشته باشند.

- درک دستی از تفکر طراحی و تجربه کاربری داشته باشند.

- توانایی برای ارتباط محتوا به نتایج کسب و کار را از خود نشان دهند.

- تیزهوش باشند.

- دارای قدرت حل مشکلات به صورت خلاقانه را داشته باشند.

 

سوال بپرسید:

- برای شما استراتژی محتوا دارای چه معنایی می باشد؟

- به چه تیم رویایی جهت ایجاد یک نگاه مناسب در محتوای خود نیازمندید؟

- چگونه می توانید استراتژی محتوا را با بودجه کم و تیم های کوچک ایجاد کنید؟

- چگونه شما ROI را در محتوا ثابت می کنید؟

- چگونه شما تعیین می کنید که آیا محتوای مورد نظرتان موفق است؟

 

ادامه مطلب در بخش بعدی . . .

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16039