مقالات

در

در تعجبم که چه محتوایی برای بازاریابی باید ایجاد نمود؟

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

من به تازگی یک کارگاه ایجاد نمودم که در آن می خواهیم یک نقشه محتوایی جهت حضور مشتری در طول کار برنامه ریزی کنیم . قبل از انجام این فعالیت من فقط یک مفهوم فازی از آن چه که یک مشتری را در طول کار به همرا خود داشته باشیم می دانستم، و به همین دلیل در حال تلاش جهت ایجاد محتوای یک نقشه ممکن در ایجاد یک دیدگاه مناسب برای مشتری از شغل خود، هستم.

 

به نظر می رسد این نقشه مانند نرم افزار صفحه گسترده باشد که باید سلول های آن را یکی یکی از اطلاعات پر نمود. شما می بایست زحمت این کار را به جان خود بخرید زیرا به شما کمک می کند، برای این سوال، چند ساله شما پاسخ مناسبی پیدا کنید که "چه محتوایی باید ایجاد کنیم؟"

 

اجازه دهید به عقب برگردیم و اندکی به تبیین اصطلاح "مشتری مداری" بپردازیم. در این مقاله ما در مورد مشتری مداری در یک مسیر عادی صحبت نمی کنیم، امکان دارد شما مجبور باشید از داخل مسیر خیلی باریک عبور کنید، که بازاریابان به طور معمول آن را همیشه به عنوان فاز باریک می شناسند. آگاهی داشتن، توجه کردن، در اولویت قرار دادن و حتی با داد و بیداد کار کردن و درست خرید کردن، ممکن است بتواند روش های مفیدی برای طراحی یک نقشه محتوایی باشد.

 

ما به جای صحبت در مورد مشتری مداری بهتر است ابتدا بدانیم که مردم چه می خواهند، تا برای رسیدن به یک تعامل با یک نام تجاری آن را انجام دهیم. یعنی محتوای نقشه طرح ریزی شده ما باید اهداف مشتریان باشد. تمرین ما در اینجا به اشتراک گذاری بخشی از کارگاه آن هم به صورت یک روز کامل جهت کنفرانس اطلاعات جهانی توسعه در سن خوزه بود.

 

جلسه - نسل بعدی استراتژی محتوا:

ایجاد یک مدل عملکرد محور با محتوای مستقل استراتژیست - به رهبری پائولا زمین و کوین نیکولز - آنها بسیاری از موضوعات مرتبط پوشیده شده را در این جلسه بیان نمودند. ای کاش میتوانستم خود را برای امتحان آماده می کردم، سعی می کنم تا همه آنها را در این پست به شما ارائه دهم. محتوا فعالیت، طرح ریزی نقشه برداری، تا به حال تنهایی به چنین ارزشی پی نبرده بودم، هر چند، که من بر روی آن تمرکز داشتم، حال به شما یک ابزار ارائه می دهم که بتوانید از آن در هر جایی استفاده کنید.

 

چگونه ما جهت مشتری مداری نقشه ای را طرح ریزی می کنیم؟

پائولا و کوین این تمرین را اینگونه با تیم انجام دادند. آن ها از هر تیم خواستند تا خود را به عنوان مسئولی تصور کنند که تصمیم گیری می کند چه محتوایی جهت قرار گرفتن در استار باکس برای ایجاد دو شخصیت: فی ویور و لیلا چان قابل استفاده است. همچنین علاوه بر این هر تیم نقشه ای جهت مشتری مداری دریافت می نمود و می بایست قالب آن را بیابد. حال با دریافت این سه جزوه چه کار می توان نمود؟

 

انتخاب افراد کلیدی در نقشه خود (ستون 1)

در تمرین ما، ستون اول، شخصیت است، که این گونه تکمیل می شود:

اعضاء کسب و کار در یک ردیف، دانشجو در ردیف دیگر. راه افتادن با مشتری ممکن است آشکارا انجام گیرد، اما تصمیم گیری محتوای آن به نظر می رسد که همیشه اتفاق می افتد. آیا تا به حال محتوای ایجاد شده " چرا رئیس شما یک ایده جهت نگه داری حیوان خانگی داشته است؟ و یا اینکه یک موضوع جذاب خاص که مورد نظر شما است؟ اعتراف می کنم که من ستون 1 را برای یک دلیل است که پر می کنم.

 

کوین و پائولا اشاره کردند که زمانی که ما این تمرین را به طور واقعی انجام می دهیم هنگامی است که ما شخصیت خودمان را باید انتخاب کنیم. ما با اولویت بندی در همراهی با قانون 80/20 ، افرادی را که بر اساس حساب ما برای بسیاری از کسب و کار پیش بینی شده باشند، انتخاب می کنیم.

 

نتیجه: وقتی تصمیم گیری می کنیم که چه محتوا برای شروع با افراد انتخاب شده (یا مشتریان معمولی و یا بخش از آن ها) در نظر گرفته ایم که می خواهیم برای اهداف کسب و کار خود بر روی آن ها تمرکز کنیم.

 

3 دلیل برای CMOS که نمی توان بدون محتوای مرکز بازاریابی در آن زنده ماند:

رسانه های اجتماعی و محتوای دیجیتال بازاریابی چشم اندازی ایجاد کرده اند که نیاز به یک مجموعه جدید از ابزار برای مدیریت تیم بازاریابی، استراتژی یکپارچه، و مقدار رو به رشد از محتوا دارند. یافتن پست هایی با این مضمون که چگونه شما می توانید مطالب خود را تبدیل به بازاریابی کنید، و با یک ابزار شما نمی توانید بدون پرداخت هزینه در زندگی به موفقیت برسید را در مقاله محتوای بازاریابی توپی 2015 : مطالعه نمایید.

 

ادامه مقاله در بخش های بعدی . . .

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16016