مقالات

بازاریابی

بازاریابی موبایل (بخش دوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در بخش اول به کاوش در استراتژی بازاریابی تلفن همراه پرداختیم و در مورد نحوه بازاریابی تلفن همراه و تأثیرات آن بر مشتریان مطالبی را عنوان نمودیم در این بخش روش توسعه کمپین بازاریابی تلفن همراه و افرادی را که در این عرصه مشغول به کار هستند را شناسایی می کنیم.

 

یک کمپین بازاریابی تلفن همراه چگونه توسعه داده می شود؟

هنگامی که در حال توسعه یک کمپین بازاریابی تلفن همراه هستید، بازاریابان باید کانال های متعدد را توسعه دهند، در حالی که پیام خود را هماهنگ و سازگار و به ساده ترین کانال ارائه دهید، برای شروع با سرویس پیام کوتاه (SMS)شروع کنید. در واقع، پیام کوتاه مشتریان همان اس ام اس است و ارتقا یافته آن به همراه اش، خدمات پیام چند رسانه ای یاMMS است، و یک خدمات انتخاب کردنی است. بنابراین شرکت در حال حاضر می داند که پیام های بازاریابی خود توسط کدام مخاطب پذیرا شده و مشاهده می شود. حدود 98 درصد از تمام پیام های اس ام اس (95 درصد در عرض 15 دقیقه) خوانده می شوند، بنابراین این بازار با استقبال بسیاری روبه رو شده است. اما پیام اس ام اس باید بسیار هدفمند باشد و جهت برآوردن هدف با توجه به محدودیت اندازه متن (معمولا 160 حرف) باید با پذیرنده سریع ارتباط برقرارکند. برای مثال باید اهداف زیر را برساند:

 

1- محصول / خدمات چیست؟

2- دارای چه منفعتی برای مصرف کننده چیست؟

3- چگونه مشتری جهت خرید اقدام کند؟

 

به منظور نگه داشتن مخاطبان پذیرنده، کسب و کار به طور معمول باید از پیام تعاملی استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک نظرسنجی در مورد محصولات آینده انجام دهید و یا پیشنهاداتی، برای پیدا کردن چیزی مشتری بیشتر به آن علاقه مندند و بازخورد مشتریان در ارائه آن بدست بیاوردید. همچنین، پیگیری این که با عدم انتخاب شما چه امتیازاتی را از دست می دهید. با انتخاب انتشار دهندگان پیام، شما ممکن است با دریافت یک سیگنال در حال ارسال پیام، که اغلب ایجاد می کنید و یا برعکس، فقدان دریافت یک سیگنال انصراف، شما می توانید فرکانس پیام خود را افزایش دهید. برای مثال با دو تا چهار پیام در هر ماه شروع کنید، و پس از آن با توجه به پاسخ به مشتری تعداد و ارسال پیام ها را تنظیم کنید.

 

خارج از پیام های SMS، بازاریابی تلفن همراه هم، با شروع به ترکیب فن آوری جدیدتر پرداختند. به عنوان مثال کدهای QR که به حق خود برجسته ترین نوع بازاریابی است. و کاربران می توانند با اسکن علامت آن توسط گوشی های همراه خود می توانند با ورود به سایت آن محصولات از محتوای خاصی در مورد محصول استفاده کنند. چنین محتوایی می تواند در درجه اول اطلاعاتی شامل توصیف ویژگی های محصول باشد، همچنین می تواند شامل یک پاسخ قانع کننده به این عمل باشد. به یاد داشته باشید، اگر مشتری کدQR را اسکن می کنند، در حال حاضر جزء لیست علاقه مندان تولید و محصول شما هستند.

 

چه حرفه هایی با استراتژی های بازاریابی تلفن همراه کار می کنند؟

مدیران بازاریابی چه کار می کنند؟

- شناسایی فرصت ها برای ارسال پیام ها به تلفن همراه، و با ایجاد زمینه و ترویج کمپین تلفن همراه به مشتریان خود (بازدید کنندگان)

- شروع و تحقیقات و ارزیابی بازار در مورد کانال های تبلیغات تلفن همراه، و استفاده از آن داده ها جهت توسعه استراتژی های بازاریابی

- ایجاد و اختصاص تیم هایی جهت ارائه پیام های مختلف تلفن همراه، از جمله خدمات اس ام اس، صفحات وب تلفن همراه، و صفحات ماخذ کد QR

- هماهنگ نمودن تلاش های تیم های مختلف برای حفظ یک پیام سازگار در بازاریابی

 

تحصیلات و تجربه:

مدیران بازاریابی باید حداقل مدرک کارشناسی در بازاریابی و یا مدیریت کسب و کار، و در حال حاضر دارای کارشناسی فن آوری با کاربرد در کسب و کار باشند. آنها باید حداقل سه سال تجربه مدیریت تیم های تبلیغاتی، فروش، و یا رشته های مرتبط باشند. اگر این تجربیات را نداشته باشند، پس زمینه های ارائه آموزش به مدیران باید شامل کلاس های بازاریابی، تحقیقات بازار، رفتار مصرف کننده، و مدیریت کسب و کار باشند.

 

مدیران دفتر تبلیغات چه کار می کنند؟

- در زمین ایده های خلاقانه برای دفتر های بازاریابی تلفن همراه

- ارسال اطلاعات برای خدمات اس ام اس، و یا آماده سازی رسانه ها برای دریافت خدمات MMS

- طراحی تبلیغات برای مرورگر وب تلفن همراه

- طراحی صفحات تبلیغاتی قابل دسترس از طریق کدهای QR

 

تحصیلات و تجربه:

مدیران دفتر های تبلیغاتی به طور معمول نیاز به مدرک کارشناسی در تبلیغات، بازاریابی، و یا گاهی اوقات روزنامه نگاری دارند. همچنین می بایست آموزش های لازم در زمینه های روش های ارتباطی و فن آوری، هنرهای تجسمی، و چند رسانه ای، و همچنین آموزش هایی شامل تحقیقات بازار و رفتار مصرف کننده. مدیران دفتر اغلب حرفه خود را به عنوان کارآموز در حالی که هنوز دانشجو هستند آغاز خواهند کرد.

 

طراحان کاربردی نرم افزار –نرم افزار موبایل چه کار می کنند؟

- طراحی انواع برنامه های کاربردی برای سیستم عامل تلفن همراه

- توسعه برنامه های کاربردی به منظور افزایش خرید مصرف کننده، مانند برنامه هایی که مکان های مورد علاقه در آن قرار دارند، ارائه اطلاعات تبلیغاتی، و یا بررسی سهام در بورس

- اطمینان حاصل شود که برنامه های کاربردی در مراحل اجرا برنامه ریزی شده باشد، و تغییرات لازم

- با هماهنگی برنامه نویسان کار بر روی یک پروژه ایجاد شود، و مدیریت ارتباطات بین تیم های برنامه نویسی و مشتری به عنوان یک واسطه (و یا با یک رابط) بین IT و بازاریابی کار کند.

 

تحصیلات و تجربه:

توسعه دهندگان نرم افزار می بایست دارای مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، و یا رشته مرتبط و همچنین به عنوان تجربه یک پس زمینه در صنعت هدف خود (به عنوان مثال، در امور مالی اگر برنامه های بانک ها توسعه یافته است، و یا در بازاریابی اگر برنامه های کاربردی بازاریابی در حال توسعه باشند، مشغول به کار باشد). آنها همچنین باید یک پس زمینه در برنامه نویسی، و داشتن تجربه کاری با یکی از زبان های برنامه نویسی مشترک به صنعت خود باشند.

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16012