مقالات

بازاریابی

بازاریابی محتوا 2016 – (بخش چهارم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

همان گونه که در سه مقاله قبل اشاره کردیم جهت بازاریابی محتوا در سال 2016 پیش بینی هایی توسط رهبران بازاریابی جهان انجام شده است. جهت رسیدن به این پیش بینی های موفق طرح هایی ابتکاری نیاز است، که در چهار حوزه کلیدی وظایف آن تقسیم بندی شده است. در مقاله های پیشین در مورد سه حوزه یعنی فاز فکر و مرحله برنامه ریزی و فاز عملکرد صحبت شده است و در این مقاله در مورد چهارمین مرحله یعنی فاز بهبود پذیری پیشنهاداتی ارائه می داریم.

 

 

فاز بهبود پذیری:

این وظیفه به شما در حفظ، تقویت و رشد اعلاء محتوا با شناسایی آنچه که انجام می دهید و تثبیت شده است، کمک می کند. شما می توانید به وسیله این فاز ارزش و تأثیر تلاش های خود را افزایش دهید و قدرت مطالب خود را از طریق استراتژیک تقویت کنید و تکنیک های خود را بهینه سازی نموده و ارتقاء دهید.

 

به حداکثر رساندن ارزش، سیستم عامل شما:

در روز هایی که به نظر می رسد سر شما گرم باشد و مشغول کارهای اولیه کسب و کار خود هستید، به ایجاد سکویی جهت ایجاد محتوای جدید و قرار دادن هدف خود فضایی ایجاد کنید قبل از این که شروع به کارهای نامشخص کنید و یا بگذارید تا سرتان خلوت شود بعد یکی یکی کارهای خود را انجام دهید.

 

البته این بدان معنی نیست که بازاریابان محتوا نیاز به شروع ارائه کامل کار خود به اینجا و آنجا ندارند و نیاز به تأثیر گذاری در عرصه های مختلف ندارند. در عوض ممکن است کسب و کار خود را بهتر و با بهینه سازی محتوا براساس خدماتی که در حال حاضر ارائه می دهید از طریق کانال های مختلف مانند رسانه های اجتماعی، لینک های اشتراکی و یا وبلاگ شخصی شروع به نشر و معرفی کنید.

 

پیشنهاد DIY:

اگر شما به دنبال گسترش استفاده از کانال اشتراک گذاری اسلاید ها هستید و یا به دنبال به دست آوردن نتایج بیشتر از محتوای انتشار داده خود هستید از طریق وب سایت e-book کتاب «اسرار به اشتراک گذاری اسلاید ها» راکه می تواند در عرصه کاری به شما کمک بزرگی کند دانلود کنید.

 

ترویج محتوا:

ارتقاء دادن بازاریابی محتوا می تواند به اشکال مختلف صورت پذیرد، مانند به اشتراک گذاری محتوا منتشر شده بر روی کانال های اجتماعی، که جهت جلب کمک صنعت کاران تأثیر گذار است. با ترکیبی از تبلیغات بومی و پرداخت هزینه فرصت ارائه در رسانه های اجتماعی را پیدا خواهید نمود و یا با اعمال نفوذ در بخش های مختلف اجتماع به صورت غیر آشکار می توانید تکنیک های بازاریابی خود را ارتقاء دهید.

 

پیشنهاد DIY:

اگر شما بتوانید یک پست در وبلاگ گسترده ای که دارای چشم انداز شلوغی است، منتشر کنید، قادر خواهید بود شاید مخاطبان خود را پیدا کنید اما با مطالعه چک لیست های مایک موری که دارای 50 راهنمایی از ویژگی های بازاریابی محتوا در وبلاگ می باشد می توانید شانس خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

 

بهینه سازی توسط موتورهای جستجو:

بهینه سازی مطالب، خود یک فرایند است. بازاریابی توسط جستجو می تواند مانند بازی گوی به صورت آزمون و خطا باشد که در آن شما ممکن است در شروع با شکست های بسیاری روبرو شوید و در پایان وقتی انتظار باخت را دارید با پیدا کردن را درست به موفقیت برسید. ولی راه های استراتژیک تر نیاز به برنامه ریزی و مدیریت بیشتر در جستجوگر ها دارند، تلاش شما باید به گونه ای باشد که مطالبتان در تساوی با مخاطبان هدف شما قرار گیرد تا بتوانید ارزش بیشتری را ارائه دهید.

 

پیشنهاد DIY:

پس از انجام 10 مرحله جستجو، سرنخ هایی از داده نمایی در جستجوگر پیدا خواهید کرد، همچنین به کمک راهنمائی هایی که تریسی طلا ارائه می دهد، می توانید با داشتن چک لیست SEO نهایی خود، راهی آسان تر برای حل رمز و راز ها در محتوا جستجو ها و کشف و بهبود رتبه بندی خود در جستجو مرتبط پیدا کنید.

 

اندازه گیری موفقیت:

این مسئله که تنها مطالب شما دارای عناوین خوبی است، جهت نشان دادن توانایی های شما برای حمایت از اهداف تان در بازاریابی و کسب کار، کافی نیست. شما می بایست محتوایی را ایجاد و توزیع کنید که مورد نیاز مخاطبان تان است نه آنچه را که خودتان فکر می کنید. هچنین باید به طور مداوم عملکرد خود را بازیابی و پیگیری کنید.

 

پیشنهاد DIY:

می توانید با برنامه ساده طرح ریزی شده در CMIتوسط مدیر بازاریابی کتی مک فیلیپس، برای اندازه گیری اثر بخشی بازاریابی محتوا از جمله KPI و ایجاد یک الگو ردیابی و یک لیست از اهداف مشترک و معیار های مرتبط خود کمک بگیرید.

 

برو جلو و تسخیر کن:

در حالی که این راهنمایی ها، ابزار ها و الگو ها به شما کمک خواهد کرد در شروع با بسیاری از چالش های پیش روی تان که با آن ها در بازاریابی محتوا درگیر هستید مقابله کنید، اما هیچ جایگزینی کامل تر از درک درستی که از اصول بازاریابی می کنید و تکنیک هایی که نمایندگان شما در معرفی محصولات تان بکار می برند وجود ندارد.

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16011