مقالات

بازاریابی

بازاریابی محتوا 2016 – (بخش سوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

همان گونه که در دو مقاله قبل اشاره کردیم جهت بازاریابی محتوا در سال 2016 پیش بینی هایی توسط رهبران بازاریابی جهان انجام شده است. جهت رسیدن به این پیش بینی های موفق طرح هایی ابتکاری نیاز است، که در چهار حوزه کلیدی وظایف آن تقسیم بندی شده است. در دو مقاله قبل در مورد دو حوزه یعنی فاز فکر و مرحله برنامه ریزی صحبت شده است و در این مقاله در مورد سومین مرحله یعنی فاز عملکرد پیشنهاداتی ارائه می داریم.

 

فاز عملکرد:

هرگاه توانستید با ارائه و تنظیم برنامه ای استراتژی خود را مشخص کنید، آنگاه است که می توانید طرح خود را به صورت قانع کننده ای به مرحله اجرا بگذارید. «قلعه ای در آسمان» عنوان داستانی مشتری محور است که به شما جهت رسیدن به بازاریابی محتوا کمک خواهد کرد. هر چند روند خلاقیت در هر کسب و کار منحصر به فرد است اما می توانید با استفاده از ابزار های زیادی که در داستان پیدا می کنید به تولید ایده ها، سازماندهی قسمت های به هم مرتبط و به اشتراک گذاری آنها با مخاطبان هدف خود بپردازید.

 

ارائه ایده به روش طوفان مغزی:

تعداد اعضای تیم نشست طوفان مغزی، می توانند زیاد باشند، و این نشست ها ابزاری جهت دریافت بارش خلاقانه به صورت روان و آینده نگر، با طرح ایده های جدید در ایجاد محتوا می باشند. در این نشست ها شما ایده های بسیاری در مورد تحقق اهدافتان به دست می آورید.

 

پیشنهاد DIY:

در هنگام ارائه ایده ها توجه داشته باشید که ایده ها ساده باشند و دارای گیرایی باشند، همچنین تا هفت مرحله بعد، از ایده طرح شده نیز بررسی شود تا ایده ای سازنده جهت بازاریابی محتوایی داشته باشید.

 

خود را در اولویت بهره وری قرار دهید:

هر ایده ای که پیشنهاد می شود نمی تواند جهت محتوای استراتژی بازاریابی مناسب باشد. ممکن است ایده ای بر روی کاغذ فوق العاده باشد اما جهت بررسی نیاز به زمان بیشتر و یا منابع جدیدتر و یا تیم جدیدتر داشته باشد. هنگامی که چنین شرایطی به وجود می آید می بایست قبل از ایجاد یک فرایند برای تعیین پروژه ای فوری، و یا همچنین قبل از شروع هر گونه حرکت مهمی، ضروری است که اقدام به تصمیم گیری کنید.

 

پیشنهاد DIY:

یک فرم تهیه کنید و از اعضای تیم درخواست کنید جهت کمک محتوای پروژه خود را اولویت بندی کنند و با ارائه لیستی از انتظارات خود از تیم های خارجی که جهت کمک به آن ها تکیه می کنید، این بخش را مدیریت کنید.

 

مدیریت پیشرفت مداوم خود:

در ادامه شما به یک وبلاگ، که دارای طرحی ساده باشد نیاز دارید، تا با ارائه پست هایی در وبلاگ خود و برنامه ریزی محتوای وبلاگ در آینده سطح مقیاس پذیری نسبت به مسیر قبلی خود داشته باشید.

 

پیشنهاد DIY:

مطالعه کتاب «به دنبال سه مرحله فرایند» نوشته راجر سی. پارکر، پس از بررسی مطالب به اشتراک گذاشته به شما کمک می کند تا به ساده ترین روش تلاش خود را جهت ایجاد محتوا بسنجید.

 

گزینش محتوا:

گزینش یک راه عالی برای به حداکثر رساندن منابع محتوا و دریافت بیشترین ارزش از هر قطعه از محتوایی که منتشر می شود، است.

با این حال، می توانید آن را برای اطمینان از آنچه که شما در حال کشف، تولید، و به اشتراک گذاری اطلاعات برای ایجاد یک تأثیر مثبت هدفتان بر مخاطبین هستید، به چالش بکشید.

 

پیشنهاد DIY:

با استفاده از کارت های امتیاز که در کتاب راجر سی. پارکر طراحی شده است، جهت ارزیابی از کیفیت و ثبات تلاشتان در گزینش محتوا مطالب برای موفقیت در بازریابی محتوا، در طول زمان و جهت تأیید مسیری که در آن حرکت می کنید خود را بسنجید.

 

هنر ارائه سرفصل قانع کننده:

نوشتن تیتر اولیه می تواند سخت ترین بخش ایجاد محتوا باشد. نوشتن سر فصل نیاز به توجه زیاد دارد، همچنین باید روشن و مناسب باشد، قابل فهم نیز باشد، به طوری که خوانندگان دقیقاً همان چیزی را که انتظار دارند دقیقاً پیدا کرده و انتخاب کنند و با محتوای ارائه شده تعامل برقرار کنند.

 

پیشنهاد DIY:

هر خالق محتوا باید با توجه به قوانین تیتر، به همراه برخی پیشنهادات برای با کیفیت تر شدن تلاش های خود حداقل برای یک بار، به آن اصول اولیه مسلط شود.

 

گوش دادن به جامعه در مورد خواسته هایشان:

همیشه با خود می اندیشیم در ایجاد یک محتوا می دانیم که نیاز های مخاطبان چیست، اما یکی از درست ترین راه ها جهت سنجیدن مطالب خود داشتن ارتباط با مخاطبان و گوش دادن به گفتگو های آنان با رسانه های اجتماعی در مورد کسب و کار خود است.

 

پیشنهاد DIY:

با استفاده از این الگو جهت بررسی محتوای ایجاد شده که توسط جیمز پریدیوکس تهیه شده برای ایجاد محتوای مورد نیاز با پیگیری از رسانه های اجتماعی مرتبط و گوش دادن به مکالمات مخاطبان و تعامل با آن ها و اعلام نیازشان و ایجاد سند تحلیلی از فعالیت هایشان وارد عمل شوید.

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16010