مقالات

بازاریابی

بازاریابی محتوا 2016 – (بخش دوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

همان گونه که در مقاله قبل اشاره کردیم برای بازاریابی محتوا در سال 2016 پیش بینی هایی توسط رهبران بازریابی جهان انجام شده است. جهت رسیدن به این پیش بینی ها موفق طرح های ابتکاری نیاز است، که در چهار حوزه کلیدی وظایف آن تقسیم بندی شده است. در مقاله قبل در مورد اولین حوزه یعنی فاز فکر صحبت شده است و در این مقاله در مورد دومین مرحله یعنی برنامه ریزی پیشنهاداتی اعلام می داریم.

 

مرحله برنامه ریزی:

از این مرحله می توان به عنوان، "پل واقعیت" نیز نام برد که پاسخ آن را به عنوان توصیف اقدامات لازم جهت برنامه بازاریابی و مطالب موجود در آن را به عنوان یک ایده آل استراتژیک بلند برای تحقق آن و به طور کامل به عنوان موتور بازاریابی محتوا کاربردی و مولد می توان در نظر گرفت.

 

ساخت چارچوب برای طرح مطالب خود:

از نظر کارشناسان، بهترین زمانی که بازاریابی محتوا کار می کند زمانی است که شما دارای برنامه ریزی موفق برای آن باشید. نقشه برداری ملاحظات کلیدی، از جمله موضوعات و ایده ها، دستورالعمل رویه ای، فرآیندهای گردش کار، و اولویت های کانال قبل از شروع به ارسال آن جزء راه هایی است که جریان را بسیار آسان تر برای حفظ محتوای با کیفیت بالا و جریان یکنواخت و غلبه بر هر گونه چالش های غیر منتظره که ممکن است بوجود آیند می کند.

 

پیشنهاد DIY:

نه تنها این الگو از نقشه راه که توسط مایکل برنر ارائه شده است ملزومات رسیدگی ماده اولیه طرح بازاریابی را بیان می کند، آن را نیز می تواند به شما برای کمک به حساب خاص و جزئیات منحصر به فرد مربوط به شرکت مورد کسب و کار خود مانند منابع تیم، موضوعات، و کلید شاخص های عملکرد بکار برد.

 

شناسایی نیاز مشتریان خود:

شناسایی خواسته های مشتریان خود را با ارائه یک تجربه با ارزش از مخاطبان خود بسنجید. پس از آن ضروری است که خصوصیات مصرف کنندگان همچون ترجیحات، عادات تعامل، و نقاط حساس و هم چگونگی نیاز به آن پرداخت، ممکن است در طول زمان روش رفع این نیاز ها را تغییر داد، شما باید بتوانید انتظارات مشتریان خود را با ارائه محتوای با ارزش جهت ایجاد کمک به عمیق تر شدن روابط خود با مشتری برآورده کنید.

 

پیشنهاد DIY:

جهت رفع نیاز و ضوابط پلن برای افراد مجموعه خود، به صورت عملی تر با کمک به ایجاد تمرکز بر روی وضعیت کاربر، در روش هایی همچون تعیین محتوای موضوعات، ایده داستان، فرمت و کانال ها را به عنوان اهرم در بخشی از طرح خود قرار دهید.

 

پیشنهاد DIY:

این بازاریابی محتوا توسط یک برنامه ریز و متخصص استراتژی به نام لیزا کوپلند ایجاد شده، یک روش آسان برای استفاده و راهی جهت اشتراک گذاری آسان برای گرفتن داده ها و بینش مربوط به داده ها که منجر به یک استراتژیک تراز در ایجاد محتوا می شود.

 

ساختار منابع تیم خود:

از آنجا که فقط بسیاری از قطعات متحرک در محتوای موثر ایجاد بازاریابی و توزیع آن وجود دارد، این ضروری است که هر کس بداند که مسئول اجرای کدام وظیفه است و از همه بیشتر جهت کارهایی ضروری هستند که محتوای خود را به حساب فرایند بازاریابی قرار دهند.

 

پیشنهاد DIY:

جو پولیزی، 10 محتوای که در بازاریابی نقش دارند را مشخص کرده است. او معتقد است هر نام تجاری باید برای پر کردن ظاهر هر آنچه می خواهد شامل طرح های موفق باشد.

 

ایجاد سرمقاله را دستورالعمل خود قرار دهید:

حداقل، خود را مجبور به طرح محتوای سرمقاله و تعریف از طرح شامل ویژگی های هویت نام تجاری خود (عنوان آن مربوط به محتوایی است که توسط شما منتشر خواهد شد)، صدای مورد نظر و سبک محتوا خود، و استانداردهای مطالب حاکم بر سردبیری خود کنید.

 

پیشنهاد DIY:

استفاده از دستورالعمل های چاپ و نشر با کمک گرفتن از مطالب قبلی برای تعیین و سند این اطلاعات است.

 


تنظیم تقویم سرمقاله خود قرار دهید:

این ثابت ترین و بی باک ترین ابزارها در زرادخانه بازاریاب محتوا است که خود را در طول سال ها، از یک صفحه گسترده ساده برای ردیابی آنچه که ما به یک جزء ضروری انتشار برای مدیریت در کل چرخه عمر بازاریابی محتوا سازمان به آن می نگریستم تغییر داده است.

 

پیشنهاد DIY :

تیم CMI با استفاده از یک یا چند برگه حساب در نرم افزار صفحه گسترده توانسته در تقویم تحریریه بر اساس الگو زیر برای حفظ ایده محتوای سازمان یافته از مفهوم جهت به پایان رساندن آن.

 

"برای دانلود نیازهای محتوا سفارشی خود کلیک کنید و کپی کنید، شما می توانید عضو خاص تیم شوید."

 

ایجاد طرح کانال شما

در این جزء از سرمقاله خود می توانید متوجه شوید طرح حاکم چگونه، چه وقت و در چه سیستم عامل خاصی، محتوایی به عنوان قواعد تعامل انتشار، و هر آنچه که سازمان شما مایل به ایجاد راهی برای تعامل در آن کانال است، ارائه می دهد.

 

پیشنهاد DIY :

ایجاد کردن مسیر هایی که در این روش جهت هر کانال که به شما برای نفوذ در محتوای طرح های بازاریابی یاری می رساند.

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16009