مقالات

بازاریابی

بازاریابی محتوا

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در فیلم علمی تخیلی ماتریکس، تئو شخصیتی است که از جهان واقعی وارد دنیای مجازی شبیه سازی شده می رود.

 

قدم گذاشتن در مسیری عجیب و غریب:

مورفیوس، معلم و راهنمای او، به تئو می گوید قبل از این که او وارد دنیای شبیه سازی شده شود می گوید: " قدم گذاشتن به این مسیر دارای حس عجیب و غریبی است".

 

و این دقیقا همان جایی است که ما با بازاریابی محتوا در آن قرار داریم. بازاریابی محتوا در سال 2016 بر اساس محک، بودجه و تحقیقات بر اساس موضوعات مهم با همکاری تعدادی از اساتید بازاریابی نرخ تاثیر B2B در سازمان ها، در واقع از 38 درصد در سال 2015 به 30 درصد کاهش یافته است. این اصلا مسئله خوبی نیست و بدتر از این هم در راه است.

 

در طول سخنرانی افتتاحیه همایش بازاریابی محتوای جهانی در ماه سپتامبر سال 2015، در مورد این که بازاریابی همچون چرخه اعتیاد به مواد مخدر توسط کانال بازاریابی دیجیتال است صحبت شد. مفهوم اعتیاد به مواد مخدر و چرخه آن یک راه حل بسیار خوبی به دنبال دارد. منحنی تصویب یک تکنولوژی مخرب و به صورت شگفت آوری دقیق می باشد.

 

پنج گام در چرخه اعتیاد به مواد مخدر:

در ابتدا شما باید ماشه فن آوری را بکشید – در مورد بازرایابی محتوا، ماشه همان شرکت ها هستند که بدون در نظر گرفتن اندازه می توانند بر روی وب منتشر شوند - در همان زمان مصرف کنندگان با دسترسی بی سابقه ای اطلاعات زیادی را به دست می آورند که هیچ رسانه ای یا شرکت بزرگی نمی تواند چنین جریان اطلاعات کنترل شده ای را در اختیارشان قرار دهند.

 

انفجار:

حتی اگر بازایابی محتوا در حدود صد ها سال سابقه داشته اما محبوبیت رو به رشد محتوای آن به علت جریان آزاد اطلاعات به صورت آنلاین می باشد که هم به نفع انتشار دهنده است و هم به نفع مصرف کننده آن مطالب. پس از آن چرخه با اوج گرفتن باد به سمت بالا می چرخد.

 

انتظارات:

در این مرحله بازاریابی محتوا با عنوانی براق دیده می شود، شگفت انگیز و جدید. ما این مرحله را در چند سال گذشته داشتیم.

 

برخی از بازار ها از تولید عقب ماندند و علت آن این است که ما امروز در این جا هستیم. پس از ضربه زدن به نقطه اوج، ما از طریق مطالعه فهرست ها احساس سرخوردگی می کنیم. این لحظه ای است که همه کسانی که سعی دارند چیزی را براق جلوه دهند به آسانی متوجه آن چندان نیستند. و حال این جایی است که ما به عنوان بازاریابان محتوا در آن قرار داریم.

 

برای تلفن های موبایل این وضعیت شوم، حقیقت دارد؟ خب، شاید نه! در حال حاضر شما به عنوان خواننده این مقاله خواهید فهمید که دیگر بازاریابی محتوا در رسانه ها کار نمی کند و باید به دنبال راه دیگری باشیم. بازاریابی محتوا واقعا چیزی است که باید آن را حس کرد. بسیاری از شرکت ها به خریداری مواد مخدر اعتیاد آور پرداختند ولی آنچه که مهمه این است که آن ها به محتوای بازاریابی آن فکر نکردند. اما در هر صورت این یک استراتژی نیست و یا اصلا به خوبی اجرا نمی شود، و یا هردو. و این دلیل این است که همه به دنبال راه دیگری می گردند.

 

الگو ها و راهنمایی:

دلیل این که چرا بازاریابان محتوا با این که این روش متنوع است، اما سرخورده اند، این است که شرکت به جای تمرکز در مبارزات انتخاباتی از برنامه های در حال انجام، به محتوایی که با برند آن ها منتشر می شود متمرکز می شوند، و یا به جای تمرکز به مخاطب به تولید محتوای نامتمایز که به هیج وجه کاربرد ندارد می پردازند.

 

اهدافی مانند "تعامل" نمی توانند بدون اتصال نتایج بلند مدت داشته باشند، فقدان مخاطب در راه ساخت تولید همه را شوکه می کند و واقعا شگفت آور است که به این مسئله توجه نمی شود.

 

در این جا چیزی است که همه به آن معتقدند: در حال حاضر ما شاهد بزرگترین شکست بازاریابی محتوا در تمام دوران هستیم. در حالی که هنوز هم برخی از بزرگترین موفقیت ها هم در این زمینه در زمان ما واقع می شود.

 

چه باید انجام داد؟ در حالی که رقبای شما ممکن است با سرعت کمی در بازاریابی محتوا حرکت نمایند و یا به طور کامل این طرح را از بین می برند، کسانی هستند که با یک استراتژی همچنان در برابر همه برنده باقی خواهند ماند. ما می دانیم که در طول زمان با یک برنامه مستند، تمرکز بر نیازهای مخاطبان، ثبات و یک استراتژی شامل سازماندهی مخاطبان، رویکرد بازاریابی محتوا کار می کند.

 

بنابراین، همه چیز ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر آید، در حالی که، کسانی با حفظ طرح های خود، موفق ظاهر خواهند شد. و ما هنوز به موفقیت شما امیدواریم.

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16018