مقالات

بازاریابی

بازاریابی ایمیل / ایمیل مارکتینگ - بخش اول

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

امروزه ایمیل تبدیل به یکی از محبوب ترین اشکال ارتباطات شده است. در سال 2010 حدود 90 تریلیون ایمیل در سراسر جهان فرستاده شده است. به عبارتی دیگر 2.8 میلیون ایمیل در هر ثانیه ارسال شده است. درست است که این اعداد غول پیکر هستند، اما این مطلب تعجب آور نیست زمانی که شما در نظر داشته باشید چقدر پست در تمام اشکال در طول تاریخ مهم بوده است.

 

کشف استراتژی بازاریابی ایمیل

وقتی که خدمات پستی ایالات متحده ایجاد شد، در سراسر کشور شبکه پستی در 1840 شهر ایجاد شد. و ایمیل به عنوان یک ابزار مهم در بازاریابی به کار گرفته شد.

 

مردم از طریق صندوق های پستی خود با شرکت های تجاری مجاز اتصال پیدا کرده و به ارائه سفارش از طریق پیام های بازاریابی به بخشهای خاصی از مشتریان پرداختند.

 

این احتمال وجود دارد که خیلی از پست های شما در حال حاضر جهت دریافت نوعی از بازاریابی شامل پیام تبلیغاتی است. روزانه از طریق خدمات پستی، شما می توانید کاتالوگ، بروشور و کوپن و اطلاعات تجدید نظر های سیاسی در این زمینه را دریافت نمائید.

 

اما اثربخشی بازاریابی از طریق افزایش پست الکترونیکی در میزان هزینه پست و چاپ، بسیار کاهش یافته است.

 

جهت تبلیغ کسب و کار به روش سنتی افراد مجبور به پرداخت هزینه بیشتر هستند در حالی که کوچکتر دیده می شوند. این واقعیت که ابزارهای ارتباطی جدید جهت تشدید ارائه خدمات دارای مجوز در بسیاری از جهان می شود. اگر چه این امر باعث شده است بازاریابی به وسیله پست مستقیم ناپدید شود، تبلیغات به این صورت در سال های اخیر کاهش یابد.

 

به عنوان تبلیغ بیشتر، اکثر تلاش ها به صورت آنلاین منتقل می شود، بازاریابان در حال سعی برای پیدا کردن راه هایی برای استفاده از استراتژی های توسعه یافته در تبلیغات با مجوز انتشار در محیط های جدید آنلاین هستند.

 

بسیاری از ترافیک بار در خدمات پستی در حال حاضر از طریق ایمیل اتفاق می افتد، با ایجاد روش های جدید بازاریابی مستقیم امروزه، یک فروشنده به طور متوسط 64 ایمیل به مشتریان خود در سال می فرستد.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ کاملا ساده است، استفاده از ابزار ایمیل برای ارائه پیام های تبلیغاتی. اکثر قریب به اتفاق کاربران اینترنت دارای حساب های ایمیلی هستند که به آن ها اجازه داده می شوند تا تعداد تقریبا نامحدودی از پیام ها را فورا دریافت کنند. بر اساس بررسی های انجام شده توسط پیو اینترنت 82% از بزرگسالان ایالات متحده استفاده از اینترنت و ایمیل را یکی از سریعترین و ارزانترین و ساده ترین راه برای بازاریابی جهت ارتباط با مشتریان می دانند.

 

ایمیل به طور قابل ملاحظه ای ابزاری انعطاف پذیر است که می تواند طیف گسترده ای از پیام را در خود جای دهد. تبلیغات را می توان بسیار ساده و یا زرق و برق دار، و در بسته های چند رسانه ای تولید کرد و ارائه داد.

 

زیبایی آگهی بستگی به نوع شرکت و محصول قابل فروش دارد. در حالی که بعضی از تبلیغات شامل تصاویر برخی از تبلیغات تنها دارای متن هستند، تعدادی دارای لیست تصویری و دارای تعداد زیادی لینک می باشند.

 

ایمیل می تواند به جای پیامی باشد که تقریبا هر فروشنده برای معرفی کالا خود می خواهد.

 

به عنوان مثال، وب سایت UrbanDaddy.com دارای عملکرد بسیار موفقی بوده و ایمیل کمپین بازاریابی از جمله چشم بزرگ، با ارائه تصاویر در هر ایمیل از جمله کارهای این وب سایت می باشد.

 

ارائه تصاویر موجود در آن توسط مردی جوان ابداع شد، سپس متن ایمیل به صورت گروهی ارائه داد و آنها را تشویق به خواندن متن نمود و از آن ها خواست تا به پایین صفحه بروند و و در آن بخشی تعاملی با فروش در پیام های موجود در بدنه ایمیل ایجاد نمود.

 

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از بازاریابی ایمیل این است که اجازه می دهد تا بازاریابان برای ارسال پیام هدفمند از آن استفاده کنند.

 

راه های دیگر بازاریابی چاپ آگهی و تبلیغات در رادیو و تلویزیون هستند، پخش یکسره تبلیغات و اغلب رسیدن به مصرف کنندگانی که به محصول ارائه شده علاقه ای ندارند.

 

اما با ارائه اجازه بازاریابی در ایمیل شرکت به تعیین تبلیغات خاص جهت مشتریان خاص می پردازد.

 

برای مثال مشتریان توسط ایمیل از برند shopped مارک کفش در گذشته، کوپن هایی دریافت نمودند که این عامل باعث همه با دانستن نام تجاری این برند تا هم اکنون نیز از این شرکت یاد نمایند.

 

شرکت ها می تواند با انتخاب درست با مدیریت ایمیل های خود در مبارزات بازاریابی با حضور بیش از 100 شرکت مختلف جهت ارائه خدمات بازاریابی با ایمیل پیروز گردند. ارائه این خدمات با ابزار برنامه ریزی، آسان است و اجازه شرکت برای مدیریت لیست های ایمیل، تبلیغات، طراحی و هر چند وقت یکبار دسترسی به آنها را می دهد.

 

شرکت های بزرگتر که ده ها تن از ایمیل های روزانه را به ده ها هزار نفر از مشتریان مختلف ارسال می نمایند اغلب با استفاده از خدمات بازاریابی ایمیل به مدیریت فرایند می پردازند.

 

ارائه دهندگان خدمات بازاریابی، ایمیل محبوب

صنعت بازاریابی ایمیل بیش از 15 سال گذشته به اجرا درآمده است. در سال 2011، شرکت ها با صرف 1.51 میلیارد دلار در بازاریابی ایمیل تلاش نمودند.

 

به این منظور رشد تعداد شرکت های ارائه خدمات ایمیل جهت بازاریابی برای کسب و کار بزرگ و کوچک آغاز شده است. در زیر برخی از محبوب ترین عناوین جهت ارائه بازاریابی ایمیل ذکر می گردد.

 

- تماس با من

- معیار ایمیل

- تماس دائم

- نقطه پین

- دریافت پاسخ

- نسل ایمیل

 

ادامه مطلب در بخش بعدی . . .

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16013