مقالات

بازاریابی

بازاریابی ارجاعی چیست؟

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

براساس گزارش انجمن بازاریابی دهان به دهان، هر روز در ایالات متحده، در حدود 2.4 میلیارد مکالمات مربوط به برند های تجاری است. مردم اغلب در مورد محصولات و خدمات خوب آنها، و شرکت هایی که آنها را ارائه می دهند صحبت می کنند.

 

در این مقاله سعی می شود تا به سوالات زیر پاسخ داده شود:

1. بازاریابی ارجاعی چیست؟

2. چه کسانی در زمینه بازاریابی ارجاعی کار می کنند؟

 

براساس گزارش نیویورک تایمز، توسط بازاریابی ارجاعی 65٪ کسب و کار جدید ایجاد می شود. این بدان معناست که به طور متوسط، دو سوم از مصرف کنندگان به خرید یک محصول یا خدمت خاص از طرف آشنایان خود توصیه می شوند.

 

در یافته های اخیر نیلسن مشاهده می شود با حمایت از پتانسیل قابل توجه بازاریابی ارجاعی، مردم چهار برابر بیشتر احتمال به خرید اجناس دارند، زمانی که توسط یکی از دوستانشان سفارش شده باشد.

 

استراتژی استفاده از بازاریابی ارجاعی اجازه می دهد تا برای دستیابی به نتایج استثنایی به صورت حرفه ای با قدرت برروی توصیه های مصرف کننده حساب کرد.

 

بازاریاب ارجاعی چیست؟

به عبارت ساده، بازاریابی ارجاعی گسترش کلمه بازاریابی در مورد یک محصول یا خدمات از طریق کسب و کار و نه از تبلیغات سنتی، به مشتریان است. بازاریابی دهان به دهان، شکلی دیگراز بازاریابی ارجاعی است و هنگامی رخ میدهد که به دیگران در مورد کسب و کار یکدیگر بگویید. دهان به دهان، در اصل در پایه همه چیز است. مانند " ,ویروسی شدن " تبلیغات قدیمی ادویه های اشعیا مصطفی که در اصل در یوتیوب منتشر شد.

 

این زبان در گونه مبارزات انتخاباتی، با مثال"یک مرد، مردی مانند خود را می تواند ببوید"، با 23 میلیون بازدید در 36 ساعات اداری و افزایش فروش 107٪ برای فروش ادویه قدیمی، دارای سریع ترین رشد آنلاین مبارزات ویروسی برای همیشه شد. (بازاریابی دهان به دهان را مشاهده کنید)

 

اثر تولید بازاریابی ارجاعی همان است، اما آغازشده و به کارگردانی یک کسب و کار. معمولا نوعی انگیزه و پاداش برای مشتریان که به افراد دیگر مراجعه کنند، وجود دارد. به عنوان مثال، مشتریان DIRECTV که براساس معرفی به دوستان است امتیازات بالایی را برای خدمات خود دریافت کردند، 100 دلار در صورتحساب اعتباری و تازه بابت ارجاع مشتری 100 دلار اعتباردیگر دریافت کردند.

 

استراتژی بازاریابی ارجاعی:

درخواست برای ارجاع:

این استراتژی ساده و موثر شامل ذکر یک برنامه ارجاع به مشتریان بیشتر در حد امکان است. یک شرکت تعمیر کامپیوتر با استفاده از این استراتژی به طور موثر با چاپ "ما ارجاعی میخواهیم" بر روی کاغذهایی شامل خبرنامه ها، مواد بازاریابی(تبلیغاتی) و فاکتورها، به مشتریان، این کار را انجام داد.

 

آموزش:

یک فرایند آموزشی در رابطه با درخواست برای ارجاع، برای بسیاری از شرکت ها برگزار می شود که کارکنان با دانش برنامه ارجاع به هر مشتری به طور موثر در بازار آشنا می شوند.

 

معارفه سرمایه گذاری مشترک:

برخی شرکت ها شریک مکمل کسب و کار با ترویج متقابل در پایگاه مشتری به یکدیگر هستند. این استراتژی شامل هر کسب و کار با ارائه تخفیف یا انگیزه های دیگر معمولا در ازای یک درصد از فروش به مشتریان شرکت می باشد.

 

چه کسانی در زمینه بازاریابی ارجاعی کار می کنند؟

در بازاریابی ارجاعی طیف گسترده ای از کسب و کار وجود دارد. این استراتژی می تواند تقریبا در هر صنعت برای شرکت اعم از تک مالک و کارآفرین شرکت های کوچک، با شرکت های بزرگ موثرباشد. مشاغل بسیاری درارائه محصولات یا خدمات توسط کمپین های بازاریابی ارجاعی پیاده سازی می شود.

برخی از انواع کسب و کار که معمولا از بازاریابی ارجاعی نتیجه می شوند عبارتند از:

آمار جالب:

· معارفه 65٪ از کسب و کار جدید را شامل می شود.

· احتمال دارد مشتریان برای خرید با ارجاع از دوستان 4 برابر بیشترشوند.

· در میان حداقل استراتژی های بازاریابی برنامه های ارجاعی گران قیمت هستند

· مشتریان معرفی کرده به طور متوسط ​​13.2 درصد بیشتر از مشتریان به منظم هستند.

 

  • فروشگاه های خرده فروشی
  • فروشگاه های تخصصی
  • رستوران ها
  • شرکت های خدمات خودرو
  • فرودگاه ها، هتل ها، آژانس های مسافرتی
  • بانک ها
  • باشگاه سلامت و سالن های ورزشی
  • پزشکان، دندانپزشکان و متخصصان بهداشت

 

شرکت های آنلاین نیز از بازاریابی ارجاعی استفاده می کنند. در واقع، این شکل از بازاریابی می تواند در یک محیط آنلاین به دلیل محبوبیت رسانه های اجتماعی و سایت های به اشتراک گذاری بسیار موثر باشد. بازاریابی ارجاعی به طور بالقوه می تواند نسبت به اینترنت سریع تر گسترش یابد و و با استفاده ازاستراتژی های بازاریابی آنلاین به مخاطبان گسترده تر دست یابد. (نگاه کنید به بازاریابی ویروسی)

 

سازمان های غیر انتفاعی با استفاده از استراتژی های بازاریابی ارجاعی، با افزایش تبلیغات خود و متقاعد کردن، اهدا کنندگان بیشتری برای حمایت از خود بدست آوردند. یکی از رایج ترین استراتژی های بازاریابی ارجاعی استفاده شده، توسط سازمان های غیر انتفاعی، سرمایه گذاری مشترک است که در آن یکی از شرکای سازمان با یک شرکت برای دریافت یک درصد از سود برای هر ارجاع، همکاری می کند. به عنوان مثال، از طریق برنامه ارجاعی سازمان غیرانتفاعی H&R Block's، کمک مالی 25 دلار برای هر مشتری جدید که اطلاعات خود را ثبت کند.

 

یک کمپین موفق بازاریابی ارجاعی:

Dropbox ، یک شرکت ذخیره سازی فایل های آنلاین می باشد، که هر دو خدمات رایگان و پرداختی ارائه می دهد، اجرا یک برنامه ارجاعی در سال 2009 که از کاربران درخواست می کرد در مورد این سرویس به دوستان خود بگویند. این برنامه پاداشی برای هر دو طرف توام ارجاع یعنی هم کسی که برای ثبت نام در لینک ارجاع اقدام کند یک فضای اضافی رایگان دریافت می کند، و نیز کسی که او را با شرکت آشنا کرده هم فضای بیشتری دریافت می کند.

 

تا سال 2010، به طور کلی تعداد افرادی که از حساب جهت ثبت نام روزانه خود استفاده می کردند حدود 35 درصد، و کسانی که به طور دائم در Dropbox ثبت نام می کردند 60٪ افزایش یافته بودند. این شرکت تخمین زده است که در یک دوره 30 روزه (آوریل 2010)، به کاربران خود بیش از 2.8 میلیون دعوت نامه مستقیم ارجاع، فرستاده بود.

 

به طور موثر با بازاریابی ارجاعی در بازار چه نوع خدماتی به مشتریان عرضه شده؟

- چگونه یک طرح بازاریابی ارجاعی در کار توسعه داده شده است؟

- چه نوع از مشاغلی با استراتژی های بازاریابی ارجاعی عمل می کنند؟

- شما چگونه می توانید به کمک موسسه بازاریابی با استفاده از بازاریابی ارجاعی در یک شرکت موفق شوید؟

و همچنین

- چگونه می توان موسسات ارائه دهنده برنامه های بازاریابی ارجاعی را پیدا کرد؟

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=15997