مقالات

بازاریابان

بازاریابان محتوا: در بازاریابی امروزه کمبود چه ابزاری مهم است (بخش دوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در بخش قبل به مباحثی که در همایش بازاریابی محتوا توسط پروفسور مارک رزنیک بیان شده است پرداختیم، و مثال هایی در مورد مدیریت سوئیچینگ بیان نمودیم. همچنین در قسمت "بیشتر از خودمان" با مثالی سعی نمودیم به این موضوع بپردازیم که "چرا" اکثر بازاریابان در مورد عرضه تقاضا و فروش بیشتر با مشکل مواجه می شوند؟ و حال ادامه بحث . . .

 

بیشتر از خودمان:

. . . به نقطه قبل از بحث بر می گردیم، هدف اصلی این است که به طور کامل بر روی مخاطبان متمرکز شویم، و هدف کسب و کار نیاز به درخواست های ثانویه است. یا، شاید بهتر است بگوئیم، شما می توانید هدف کسب و کار را برای اولین بار بدون خدمت به نیازهای مخاطبان تعیین نمائید.

 

هنگامی که ما با ارائه ارزشی سازگار با نیازهای مخاطبان، آن ها را ترغیب به شروع خرید می نمائیم میتوانیم مطمئن باشیم، تا آن ها به ما اعتماد کرده‌اند، پس ما می توانیم کیفیت رابطه خودمان با مشتری را در این زمینه متوجه شویم.

 

آیا شما می خواهید یک برنامه بهتر داشته باشید؟ پس تمام انرژی خود را بر روی ساخت محتوای مشترکینی که در حال ارائه خدمات به آن ها هستید متمرکز کنید و پس از آن این عملکرد منجر به ایجاد پایه مشترک مابین شما و مشتریان تان خواهد شد.

 

البته باید گفت که براساس آمار از صدها نفر که با شرکت های B2B در شش سال گذشته کار کرده اند به معنای واقعی کلمه، هیچ کس این کار را انجام نداده است.

 

بیایید به عنوان مثال به CMI بنگریم. ماموریت ما این است که برای پیشبرد عمل بازاریابی محتوا به طوری که بازاریابان شرکت ها می توانند در شغل خود موفق تر باشند با گرفتن سفارشات خرید بیشتر تلاش نمائیم، آن هم با نشان دادن بازگشت سرمایه شرکت‌ها و سازماندهی سرمایه گذاری به طوری که در این عملیات موفق باشید.

 

تمرکز اصلی بر روی CMI است. چگونه "نمایش" بازگشت سرمایه را با تلاش های خود اجرا نمائیم؟ با مخاطب ساختن مشترکان به کمک ایجاد محتوای خود.

 

زمانی که ما ارتباط مداوم با مخاطبان داریم (در حدود نیازهای خود)، و آن ها شروع به، اعتماد نمودن به ما می کنند، پس از این پروسه و پس از ارائه محصولات خود (مانند محتوای دنیای بازاریابی) می توانیم با رفع نیاز مخاطبان کمک نمائیم تا حد پایین CMI برآورده شود.

 

اگر بتوانیم مشکلات بعدی مخاطبان خود را به طور مداوم حل کنیم، به احتمال زیاد خواهیم توانست مخاطبان را ماندگار کنیم. ماریوت ایندیم معتقد است که اگر کسی بتواند برای مثال نیازهای مخاطبان خود را در مورد تجهیزات لحیم کاری صنعتی حل کند، به احتمال زیاد مخاطبان به خرید تجهیزات لحیم کاری از ما تشویق خواهند شد.

 

در مقابل، اگر به طور واقعی به همین دلیل به ایجاد مطالب خود به عنوان یک هدف کسب و کار داخلی بپردازیم، شانس ما برابر با 99 به 1 کسب موفقیت است.

 

چرا خود را تحت تاثیر 'آن چه' قرار می دهید؟

شما ممکن است بیاندشید پاسخ به سوال "چرا این چنین است"، مهم باشد. در اینجا این مسئله مهم است.

 

فیلمی از کمدین مایکل جونیور در حدود ماه گذشته در فیس بوک قرار گرفت آن هم به مدت سه دقیقه با عنوان "برو جلو، من صبر میکنم".

 

هنگامی که با مردم در مورد محتوای بازاریابی آن ها صحبت می کنید، آن ها در مورد آن چه در وبلاگ ها، پادکست ها، فیلم ها، رویداد ها، پست های اجتماعی آمده است، صحبت می کنند. اما آن چه که آن ها می گویند مهم نیست اگر تنها به همین دلیل باشد که وجود ندارد. یا بهتر است بگوئیم آن چه مهم نیست اگر به دلیل وجود نداشتن باشد.

 

هیچ کس در مورد محصولات و یا خدمات شما صحبت نمی کند. پس اگر تمرکز خود را بر روی فروش کفش بیشتر و یا ارائه خدمات و یا مشاوره بر اساس نظرات خود، ایجاد نمائید، هیچ تاثیری نخواهد داشت.

 

پس مطالب خود را براساس آن چه که مایل هستید ارائه دهید. چرا شما محصول خود که وجود دارد نمی بینید؟ اگر شما این مشکل را حل نکنید محصول خود را از دست می دهید.

 

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، اگر دقیق باشید، شانس شما در این وضعیت بیشتر می شود. ایجاد تغییر در خود در برابر پاسخ به "چرا" به شدت چالش برانگیز است. اما با تغییر غیر فرهنگی، که همیشه زمانی طول می کشد تا شکل بگیرد، عملکرد شما با موفقیت بیشتر انجام می شود.

 

با شروعی آرام اگر از هم اکنون آغاز کنید، با ارائه حسابرسی محتوای بصری می توانید اولین گام را ثابت بردارید. فقط نمونه‌ای از محتوای خود را در مقابل تیم اجرایی خود قرار دهید و آن ها را مجاب به تولید فعالیت با محتوایی که خود می خواهید نمائید.

 

آیا ایجاد محتوا در خطی واحد با ماموریت عمیق تری که در مورد برند تجاری خود دارید بهتر است و یا انجام کار بر اساس محتوای که وجود داشته و صرفا در زمینه ارائه محصول می باشد؟

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16033