مقالات

بازاریابان

بازاریابان محتوا: در بازاریابی امروزه کمبود چه ابزاری مهم است (بخش اول)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در این بخش به بخش اول مقاله (در بازاریابی امروزه کمبود چه ابزاری مهم است) می پردازیم.

 

پس از گوش دادن به مبحث بازاریابی قدیمی، پرفسور مارک رزنیک از دانشگاه بنتلی با تفسیر پاسخ ذیل را داد:

"که هر کسی با انرژی بیشتر به عنوان یک کسب و کار حرفه ای چگونه دارای خلاقیت می شود؟

1- محتوای ایجاد است که هدف اصلی از رانندگی خط لوله فروش و یک هدف ثانویه بهبود زندگی کاربر من.

2- ایجاد محتوا است که هدف اصلی بهبود زندگی کاربر من و یک هدف ثانویه از رانندگی خط لوله فروش.

 

این مطلب را به عنوان یک گزاره با ارزش بزرگ در نظر بگیرید، که چرا برای سازمان باید از روش های بازاریابی در مطالب خود استفاده کنید. داشتن کارکنان با انرژی زیادی جهت بهره‌وری بیشتر در امور کاری می شود و این مسئله به عنوان جام مقدس برای کارکنان نسل هزاره تبلیغ در نظر گرفته می شود و بر خلاف دیگر راهبرد های مدیریتی، این روش واقعا کار می کند." به اعتقاد ما بسیاری از بازاریابان با تئوری مارک رزنیک در دیدگاه نسبت به موارد در یک مسیرند اما در عمل نه.

 

ماموریت سوئیچینگ:

در این همایش پروفسور مارک رزینک فیلم مستندی با داستان "ظهور بازاریابی جدید" پخش نمود، در این فیلم شرکت استخر سازی سهامی River Pools & Spas به مالکیت مارکوس شریدان و شرکاء در کار خود با فراز و نشیب هایی روبرو بودند که این مسئله نکاتی در برداشت. در زیر در مورد چرخش این شرکت از ورشکستگی تا نزدیک به رهبری جهانی در فایبر گلاس استخر آموزشی پرداخته شده است. در زمان 26:54 از پخش فیلم، مارک رزینک لحظه ای فیلم را متوقف نمود و این گونه بیان کرد:

 

"فکر کنید ما سازندگان استخر هستیم"، و بقیه حرف خود را اینگونه ادامه داد: "ما بهترین معلمان را در جهان در مورد ساخت استخر از فایبر گلاس داریم و برای ما فقط این اتفاق می افتد که آن ها را نصب نمائیم و همین فعالیت هم، عامل تمول در زندگی ما می شود.

 

پیش از این، شرکت River Pools & Spas مانند هر شرکت استخر سازی دیگر در حال نصب فایبر گلاس برای استخر بودند. چه مسئله ای عامل تفاوت در موفقیت شرکت در حال حرکت بود که محصول خود را از اولیه به ثانویه تغییر دادند و در این ماموریت موفق شدند.

 

چه چیزی می فروشید؟ به احتمال زیاد، آنچه شما به عنوان ماموریت در فروش اولیه جهت شرکت خود به عهده دارید، پس از اتمام ماموریت بازاریابی می توانید گزارش خود را منتقل سازید. آیا می دانید چه عاملی باعث ایجاد این چنین عملکردی می شود؟

 

در اصل خدمت محتوایی کاری کند برای مخاطبان انجام نمی دهد و عامل از دست رفت منابع زمانی و مالی می شود آن هم با توجه به برند تجاری شرکت تان.

 

بیایید یک شرکت بزرگ مانند 3M را به عنوان یک مثال از آنچه که شما باید انجام دهید، در نظر بگیرید. در طول پنج سال آینده، اکثریت لیست فروش 3M شامل محصولات جدید بوده است. اگر 3M ماموریت خود را در اطراف محصولات قبلی و خدمات خاص متمرکز می کرده است، نه تنها این موفقیت غیر ممکن می شد (3M هزاران تن از محصولات جدید خود را جهت فروش فراهم می کند)، بلکه آن ماموریت به طور مداوم تغییر می کرد و به این دلیل مجبور به تغییر دادن محصولات خود می شدند.

 

در واقع، ماموریت 3M همه چیز در مورد کمک به مردم در داشتن یک زندگی بهتر از طریق پیشرفت در علم است. این شرکت با تمرکز بر نیاز های مخاطبان با یک شیب ملایم محتوای خاص (علم) در حرکت هستند و این یک ماموریت نجیب بر پایه محتوای بازاریابی است.

 

بیشتر از خودمان:

این است که چرا بیشتر بازاریابان به طوری عمل می کنند که در ایجاد محتوا دچار عملکرد وحشتناکی می شوند. "چرا" اکثر بازاریابان در مورد عرضه تقاضا و فروش بیشتر با مشکل مواجه می شوند.

 

کرک چیفیتس، مدیر عامل شرکت Story World wide، می گوید که "مانند یک انسان مناسب و معقول، می بایست ایجاد مارک های مورد نیاز بیش از تصور خود باشد."

 

به نظر می رسد بیش از حد ساده است، اما هنوز تقریبا همه برندهای تجاری این اشتباه را مرتکب می شوند. ما در مورد آنچه که هدف سازمانی است باید تمرکز کرده و با ایجاد محتوایی که به آن معتقدیم درایو هایی که هدف سازمانی است را تعیین کنیم. این کار در تبلیغات بسیار موثر است، اما چرا باید این عمل را در بازاریابی محتوای کار انجام دهیم؟

 

متاسفانه، بازاریابان این عملیات را انجام نمی دهند. مطمئنا، هدف سازمانی (به عنوان مثال، خرید و فروش، پس انداز، وفاداری مشتری) مهم است اما با ضربه زدن به این هدف، ما برای قرار دادن همه تمرکز خود بر نیازها و خواسته های مخاطبان با مشکل مواجه می شویم. چگونه می توان بسیار مفید و تاثیرگذار به مخاطبان خارج از فروش محصولات، خدمات پس از فروش ارائه داد؟

 

ادامه مطلب در بخش بعدی . . .

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16032