مقالات

انواع

انواع بازاریابی ایمیل

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

ایمیل های ارسال شده به طور منظم به فهرست مشترکانی است که برای دریافت به اطلاعات به روز رسانی از یک شرکت را انتخاب کرده اند.

خبرنامه ایمیلی:

خبرنامه معمولا پیام های صریح جهت فروش است، اما در عوض سعی می شود رابطه ای بین مشتری و برند کالا ایجاد شود.آنها اغلب شامل مکالمه فرد به فرد و حاوی اخبار و اطلاعاتی است که مشتری به آن علاقه خواهد داشت. هدف این نوع ایمیل ها حفظ مشتری است و اتصال مشتریان به شرکت در زمانی که آن ها در حال خرید هر چیزی هستند.

 

 

ایمیل معاملاتي:

ایمیل های فرستاده شده ای هستند که پس از اعمال خاص در این نوع ایمیل ها باعث خرید مشتری می شوند. به عبارت دیگر هنگامی که مشتری اقدام به خرید محصول می کند و یا اقدام به رزرو خدماتی می نماید، قادر به ارسال ایمیل جهت تایید آن معامله است. این نوع ایمیل ها بر اساس قانون تجارت آنلاین با مشتریان و جهت اثبات نمودن خریداری کردن محصولی از طریق اینترنت ارزش دارند.

 

ایمیل معاملاتي اغلب نیز حاوی پیام های تبلیغاتی جدید جهت فروش کالا می باشد. مطالعات نشان داده اند که ایمیل های معاملاتي 51.3 درصد دارای عملکرد مفید می باشند، در حالی که خبرنامه فقط 36.6 درصد دارای عملکرد منجر به خرید واقع می شوند.

 

دانستن این که این نوع ایمیل ها اغلب مخاطبان را جذب بازاریابان جهت ورود به فرایند فروش جدید می کند، باعث خواهد شد ایمیل هایی که به صراحت برای فروش نیستند در دسته دیگر قرار گیرند. به عنوان مثال، در ایمیل رزرو هواپیمایی اغلب به شما پیشنهاد داده می شود اگر شما می خواهید صندلی خود را ارتقا دهید، می توانید با پرداخت هزینه ای این عمل را انجام دهید. این ایمیل به طور مستقیم در مورد فروش و محصولات جدید ویژه که ارائه می دهد به اطلاع مشتریان می رساند.

 

این گونه ایمیل ها به مشتریان با ارائه اطلاعات مستقیم درباره محصولات و معمولا با ارائه لینک و یا یکی دیگر از راه های آسان جهت دسترسی به محصول، برای مشتریان با در نظر گرفتن خدماتی همانند کوپن، کاتالوگ، و آگهی فروش که از طریق اداره پست ارسال می شود، استفاده می شود.

 

بازاریابی ایمیل برنامه ای توسعه یافته و چگونگی اجرا آن:

ایمیل مارکتینگ راه ارزان و آسان برای اتصال با مشتریان می باشد، اما می بایست یک کمپین سازمان یافته در این رابطه تشکیل شود. مبارزات انتخاباتی در ایمیل به صورت ضعیف برنامه ریزی شده که به سرعت عامل ناراحتی و نا امید کنندگی مشتریان فروش شده است.

 

اولین گام در این باره جمع آوری یک لیست جامع از آدرس های ایمیل است. تنها ضرر قابل توجه ایمیل بازاریابی باعث شده است که بسیاری از کشورها قوانين فرستادن اسپم را تصویب کنند. شرکت هایی که ایمیل های ناخواسته ارسال می کنند، با جریمه قابل توجهی مواجه هستند.

 

این بسیار مهم است تنها ارسال ایمیل به مشتریان که می خواهند آن را دریافت نمایند، می بایست صورت پذیرد. مهم است تا روندی آسان برای مشتریان جهت ثبت نام و به روز رسانی ایمیل (همچنین با ارائه اجازه بازاریابی) در مراجعات ایجاد شود.

 

آنها همچنین می توانند با ارائه مشوق هایی مانند کوپن برای تشویق بر تعداد مشترکان خود بیافزایند. تجزیه و تحلیل ایمیل جهت رقابت در کسب و کار می تواند راه بسیار خوبی برای شرکت ها در برنامه ریزی ها خود باشد.

 

این کار به راحتی فقط می تواند در ثبت نام برای لیست های ایمیل ایجاد شود. ایمیل های رقبا نشان می دهد چه نوع از تصاویر دارای پیام و ارائه محصولات فوق العاده بنا بر استفاده از نظر مشتریان است. در نتیجه کسب و کار پس از آن با توجه به کمپین های ایمیل تبدیل به یک سرگرمی و یا استفاده از پیشنهادات رقبای خود عامل ورود به عرصه مبارزه می شود.

طراحی ظاهری ایمیل یک فرایند مهم است اما دارای مشکل است. انتخاب تصاویر و متن بايد منعكس كننده سلایق جمعیتی که آن محصول برای آن ها به بازار عرضه می شود باشد. ایمیل باید به جلب توجه خواننده بپردازد و آن ها را در مورد جزئیات فروش مطلع نماید و همچنین با ایجاد قرعه کشی به عنوان روش تبلیغاتی سریع و موجز اثر ایمیل ممکن است بیشتر شود.

 

اگر ایمیل گیج کننده و یا خسته کننده باشد خوانندگان اقدام به حذف ایمیل قبل از خواندن متن آن می کنند. این عمل آن قدر ها بیش از حد تصور نیست و در این زمان همه آن تلاش ها هدر می رود. تصمیم گیری که مشتریان دریافت کننده ایمیل با چه راه های ارتباطی پیام های بازاریابی را دریافت می کنند بسیار مهم است. شرکت های بزرگتر با استفاده از ایمیل به تبلیغ چند محصول مختلف در ایمیل های به روز رسانی شده ارائه می دهند.

 

پیامی که با سلایق مشتری تطبیق داشته باشد عامل فروش بالاتر و منجر به افزایش سطح رضایت مشتری می شود. نرم افزار بازاریابی ایمیل به شرکت ها جهت تحویل ایمیل خود به آسانی بر اساس معیاری که باید ایجاد شود، کمک می کند. پس از ایجاد یک کمپین ایمیلی فرستاده می شود، که برای پیگیری و ارزیابی موفقیت مهم است و به ستایش تاسیس آن کمپین خواهد پرداخت.

 

واحدی باید برای تعیین موفقیت یا شکست استفاده شود. اگر کمپین به خوبی وظایف خود را انجام دهد، بازاریابان طراحی تبلیغات را تغيير می دهند، یا بر محصولات تاکید می شود یا تخفیفاتی برای آن محصول ارائه می شود. انعطاف پذیری ایمیل عامل آسانی برای پیاده سازی تغییرات و سرعت ارائه و ارزانی در نحوه تبلیغ می شود.

 

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16021