مقالات

ابزار

ابزار هایی جهت زدن جرقه ایده های ایجاد محتوای بازاریابی (بخش دوم)

۱۳۹۴-۰۵-۰۸ / ۰۰:۰۰

در مقاله پیشین آموختیم که ایده می بایست شامل فوت و فنی باشد که از نظر تولید جدید، جذاب، و مربوط به محتوای بازاریابی مورد انجام باشد. ایده های بزرگ مبتنی بر منطق، داده ها، و احساسات است. و به بیان برخی از عوامل که به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید ایده هایی جهت ایجاد محتوای بزرگ که پاسخگوی مخاطبان تان باشد را پیدا کنید، پرداختیم و به مواردی همچون:

- جستجو در مورد صنعت خود

- استفاده از یک جمع کننده مطالب

- توجه به میزان آراء نظر سنجی وب سایت خود

- ایجاد یک انجمن و استفاده از انجمن های موجود

و حال به ادامه مطلب می پردازیم . . .

 

به رقبای خود نگاه کنید:

شما همچنین باید محتوا و کاربران مورد تعامل قرار گرفته رقبای خود را پیدا کنید و زاویه ای که در آن نام تجاری خود را می توانید از راه های مختلف با تفکر و یا ایجاد یک دیدگاه، جایگزین نمائید بر روی یک موضوع ارائه شده تجزیه و تحلیل نمائید. محتوای رقبای شما همچنین می توانند به شما اجازه پیدا کردن منابع برای مطالب خود را دهد و شما را در نظرات کاربران مربوط به پست های خود و نحوه ذکر نام تجاری خود یاری می رسانند.

 

شما می توانید با استفاده از Ahrefs برای نظارت بر فعالیت و محتوای رقبای خود اینگونه عمل نمائید:

Ahrefs یک ابزار تجزیه و تحلیل محتوای شگفت انگیز است که اجازه می دهد تا شما به نمایش آن چه در محتواهای تولید شده تا به حال انجام شده است با به کار بردن بهترین کلید واژه هایی که در بر دارد، بپردازید. شما به راحتی می توانید محتوای محبوب ترین دامنه در زمینه کاری خودتان را پیگیری و روند جالبی برای جستجو را انتخاب کنید.

 

به دنبال داده های خود باشید:

اگر شما مطلبی را به اشتراک می گذارید که می تواند داده هایی را ارائه دهد که با موضوعات مرتبط جمع‌آوری شده تا کنون ارائه نشده است و شما باید یک بودجه کوچک برای آن در نظر بگیرید، شما می توانید از Consumer Surveys با Google استفاده کنید. (شما می توانید هزینه برای هر یک از فرم های نظرسنجی تکمیل شده پرداخت نمائید(.

 

شما می توانید مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید:

در این نقطه، گوگل به شما نشان می دهد چه مقدار از کار می تواند هزینه داشته باشد. این حالت معمولا به مقدار 10 سنت برای بررسی تک سوال و 1.10 $ تا 3.50 $ برای بررسی طولانی تر می باشد. برای مثال شما می توانید 10 سوال را برای پاسخگویی در نظر بگیرید.

 

گام بعدی این است که به ارسال سوالی که مناسب برای ایجاد محتوا شما خواهد بود، بپردازید. شما می توانید فرمت مناسب ترین سوال را، مانند یک سیستم امتیاز دهی، سیستم چند گزینه ای، سیستم جانبی توسط تصاویر در یک سمت، و سیستم باز که با پاسخگویی به پایان می رسد، استفاده کنید. انتخاب یکی از نمونه هایی که بهترین خدمت جهت ایجاد محتوا برنامه ریزی شده شما می نماید، می تواند به شما کمک شایانی نماید. بهتر است بدانید که نتایج این نظر سنجی در عرض 24 ساعت در دسترس شما قرار می گیرد.

 

جمع آوری اطلاعات با هم:

می خواهید بدانید که آن چه که شما به عنوان چیز بی ارزشی می شمارید و در طول زمان همیشه به خوبی کار می کند در ایجاد مقالات برداشت خلاصه مطالب است که همیشه جهت کشف نکات پرواز کنان به شما یاری می رساند.

 

شما می توانید از کارشناسان جهت بررسی مطالب با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در ارتباط با رویداد خبری تازه ، ایجاد یک روند، و یا درخواست جدید یاری بطلبید. این نوع عملیات را جهت ایجاد محتوای چند بار ایجاد کنید و مقالات را دیوانه وار به اشتراک نگذارید. این عمل همچنین یک فرصت بزرگ برای ایجاد روابط خوب با رهبران بزرگ علمی نیز می باشد.

 

شما لازم نیست به دانستن بینش کارشناسان برای جمع آوری منحصر به فرد اطلاعات خود بپردازید. توصیه ما به شما ایجاد یک وبلاگ برای جمع آوری ایده ها و نظرات از افراد آگاه می باشد. از ویژگی های موثر استفاده از گروه مصاحبه این است که به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین بخش ها هنگام پاسخگویی کارشناسان به درخواست شما در این پلت فرم می باشد.

 

گرفتن یک قلم و یا تخته سفید:

حالا که شما یک حجم از منابع ایده از چند نسل در دست دارید، بزرگترین چالش شما دقیقا در ایجاد محتوای مناسب است. برای اینکه محتوای شما واقعا موثر باشد، شما باید با هم ایده ها استفاده نمائید تا اطمینان حاصل شود که آن ها مکمل یکدیگر برای تولید یک چشم انداز شگفت انگیز و تازه می باشند.

 

می توانید با استفاده از یک تخته سفید و یا برگه های یادداشت های چسبنده (استیکی نوت) که برای یادداشت برداری تلفن های موبایل استفاده می کنید، بهره ببرید. این یک راه عالی برای به دست آوردن همه چیز از مطالب در دستتان و فیلتر آن ها از طریق تمام افکار می باشد که قبل از حرکت به ساختن پیش نویس اولیه به شما کمک می نماید.

 

در دراز مدت:

هنگامی که این نوشتن به پایان می رسد، آیا روندی قابل کشف خواهد داشت؟ متاسفانه، هیچ قانون خاصی و سریعی که باعث کشف چگونگی رسیدن به مطالب خود به صورت فوق العاده باشد، وجود ندارد. فقط کار سخت و تجربه می تواند به شما به طور مداوم در بهبود روند کمک نماید.

 

 

https://www.novinmohtava.com/article?naapi=16035