بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام. چند سال پیش بود که واژه بازاریابی محتوا (content marketing) وارد فرهنگ لغت بازاریابان اینترنتی شد و پس از مدتی طرفداران بسیاری پیدا کرد. در اون‌زمان کار ما طراحی وبسایت و برنامه نویسی ماژول‌های مختلف تحت‌وب بود.

اون‌موقع وقتی ما وبسایت‌ها رو طراحی می‌کردیم و تحویل کارفرما میدادیم متوجه میشدیم که این وسط یک حلقه مفقوده وجود داره. چون اون شخصی که پیش ما اومده بود تا براش وبسایت طراحی کنیم، اطلاعات کمی از فضای اینترنت داشت و وقتی وبسایت آماده رو تحویل می‌گرفت انگار یک دستگاه پیچیده رو تحویل گرفته و چیزی ازش نمیدونست. بعد از مدتی تماس میگرفت و میگفت که وبسایت شکست خورده.

وقتی در آینده وبسایت‌های طراحی شده رو نگاه میکردیم مثلا یک سال دیگه وقتی اون‌ها رو دوباره پایش میکردیم متوجه می‌شدیم 90 درصد وبسایت‌ها‌ شکست خورده‌اند و به نتایجی که مد نظرشون بود نرسیدند. وقتی اون 10 درصد باقیمانده رو بررسی میکردیم میدیدیم که به طور منظم وبساتشون رو آپدیت می‌کنند و اخبار و مقالات جدید و با کیفیت در وبسایتشون قرار میدن. حتی اگر درون سازمانشون یا شرکتشون خبر خاصی نیست که نشر بدهند، اخبار و مقالات بازار حرفه خود را بازنشر می‌کنند. هر چقدر در تولید محتوا خلاقیت و کیفیت بیشتری به خرج دادند بازدیدکننده بیشتری دارند.

ما فکر کردیم حلقه مفقوده رو پیدا کردیم و مثل دیگران در اون‌موقع چشم‌بسته وارد عرصه بازاریابی محتوا شدیم و وبسایت نوین محتوا رو راه اندازی کردیم تا به تولید محتوا بپردازیم. از حق نگذریم اشتباهات زیادی را در این مدت انجام دادیم و ضررهای زیادی را که مهم‌ترین آن تلف شدن وقتمان بود متحمل شدیم.

بعد از گذشت غریب به یک سال که پروژه نوین محتوا رو راه اندازی کردیم، با چندین وبسایت بزرگ و کوچک کار کردیم و تجربیات بسیاری در تولید محتوا به دست آوردیم. اما ضعفی که سیستم قبلی نوین محتوا داشت این بود که تمام کارها به صورت آفلاین بود و زحمت زیادی هم رو دوش کارفرماها بود. چون باید مطالب رو از ما میگرفتند و در وبسایت خودشون آپلود میکردند و تمام کارهای مربوط به سئو، زمان درج مطلب و دیگر موارد مربوط به درج مطلب که امور بسیار مهمی هستند را خودشون انجام میدادند.

بعد از اینکه دیدیم این مسائل برای کارفرماهای ما آزاردهنده شده و وقت آپلود مطالب رو ندارند و البته خود ما هم داریم لطمه میبینیم، تصمیم گرفتیم پروژه‌ای رو بنویسیم که تمام کارهای تولید و بارگذاری محتوا به عهده خودمون باشه و حداقل کار رو کارفرما انجام بده.

امروز بعد از 6 ماه کار شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا پروژه پرواز با محتوا آماده بهره‌برداری شده است. این پروژه بسیار کامل و قدرتمند است و مدیران وبسایت‌ها می‌توانند با استفاده از این پروژه یک وبسایت بزرگ را پر از محتوا کنند. در این پروژه تنها کاری که یک مدیر وبسایت باید انجام دهد این است دسته‌های مورد نظر خود را انتخاب کند و کد مربوطه را در وبسایت خود قرار دهد. آن قسمت وبسایت به طور کامل و شبانه روزی آپدیت می‌شود.

انقدر صحبت از وبسایت کردیم که نزدیک بود فراموش کنیم، در این پروژه میتوانید سفارش محتوای شبکه‌های اجتماعی را نیز بدهید.

شاید الان در ذهنتان سوالات زیادی راجب به پروژه پرواز بامحتوا، کارکرد آن و مسائل امنیتی و فنی و غیره شکل گرفته باشد. اگرفیلم آموزشی نتوانست سوالات شما را پاسخ دهد لطفا به آدرس تلگرام شرکت که در پایین صفحه است پیام بدید تا با شما تماس بگیریم.

همراه با پربازدیدترین و موفق‌ترین وبسایتها و صفحات اجتماعی

از خدمات ما استفاده کنید و اوج بگیرید

شروع پرواز با محتوا