اینفوگرافیک

تشریح جزییات، جذاب و پربازدید

محتوای دسته اول

اینفوگرافیک چیست؟

از دو کلمه info که مخفف information و به معنی اطلاعات است و graphic که به معنی تصویرگرایی است و در فارسی به همان گرافیک جا افتاده است، می باشد. معنای لغوی این عبارت یعنی (اطلاعات گرافیک) اما در عمل، مجموعه ای از آیکون‌ها، گراف ها، نمودارها و اشکال مختلف هستند که معنی خاصی را به مخاطب میرسانند.

برای نمونه هنگامی که شما قصد دارید شاخص قیمت ها در بورس را به مخاطب برسانید میتوانید از طریق اینفوگرافیک، این مفاهیم را به مخاطب انتقال دهید. اما مزیتی که این نوع محتوا دارد این است که به علت تصویری بودن برای مخاطب جذاب تر است و شاید اگر این مفاهیم را قصد داشتید ازطریق متن به مخاطب برسانید، مخاطب حوصله خواندن آن را نداشت.

شروع سفارش محتوا   مشاوره با کارشناسان  

ویژگیهای اینفوگرافیک

سرعت بالای ارائه اطلاعات، عدم خستگی مخاطب، ارائه اطلاعات زیاد در زمان اندک

مناسب برای وبسایت و شبکه‌های‌اجتماعی

اینفوگرافیک محتوایی است که میتوانید هم در شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده نمایید و هم در وبسایت از ان استفاده نمایید. اینفوگرافیک‌ها به علت نوع گرافیکی و تصویری خود این قابلیت را دارند که در صفحات شبکه‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار گیرند. شبکه‌های‌اجتماعی معمولا فضای مناسبی برای مطلب نویسی نیست، اما میتوان هدف را با اینفوگرافیک به مخاطبین انتقال داد.

عدم خستگی مخاطب

نوشتن مقالات متنی که توسط مخاطبین موردتوجه قرار گیرند روز به روز کمتر می‌شوند و  حوصله و تمرکز مردم در اینترنت برای خواندن مقالات نامناسب کمتر می‌شود. بنابراین اگر دو یا سه سال پیش افراد با علاقه یک مقاله چند هزار کلمه‌ای معمولی را می‌خواندند، امروزه بعید است که افراد برای یک مقاله معمولی وقت بگذارند. در نتیجه روز به روز بر اهمیت ساختن اینفوگرافیک برای رساندن منظور به مخاطب افزوده میشود.

ارائه اطلاعات زیاد در زمان اندک

استفاده از اینفوگرافیک‌ها روزبه‌روز مرسوم‌تر می‌شود. در واقع ما به‌جای اینکه یک مقاله مفصل بنویسیم در رابطه با اینکه «چگونه میتوانید یک گوشی اصل مطمئن بخرید؟» می‌توانیم این اطلاعات را در یک نمودار گرافیکی طراحی کنیم که این نوع گرافیک‌ها که در واقع مطلب ما را بیان می‌کند اینفوگرافیک نام دارد و می‌توانیم در زمان کمی اطلاعات بسیار زیادی را به مخاطب خودمان انتقال دهیم.

 

دیگر ویژگی‌ها

 
قابلیت ویروسی‌شدن و قابل‌حمل بودن

یکی از بزرگترین محاسن اینفوگرافیک‌ها قابل حمل بودن و قابلیت ویروسی‌شدن آن است. قابل حمل بودن بدین معنی است که چون تمام اطلاعات در یک تصویر تجمیع هستند قابل حمل بودن آن راحت است و میتوان به راحتی به اشتراک گذاشت. اما به همین علت دیگران نیز به راحتی این تصویر را بین گروههای مختلف پخش می‌کنند و تصویر ویروسی میشود.

فهم راحت‌تر

اینفوگرافیک‌ها به علت اینکه در آن‌ها از ابزار گرافیکی زیبا و جذاب استفاده می‌شود، بهتر پیام را منتقل میکنند و مخاطبین نیز وقت بیشتری برای آن می‌گذارند. اگر خودتان را جای مخاطب بگذارید متوجه می‌شوید که تجزیه و تحلیل یک اینفوگرافیک با گرافیک زیبا، بسیار راحت‌تر از پاراگراف‌های طولانی است.

همراه با پربازدیدترین و موفق‌ترین وبسایتها و صفحات اجتماعی

از خدمات ما استفاده کنید و اوج بگیرید

شروع پرواز با محتوا